Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Ogłoszenia XXIV Niedziela zwykła


O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

 

 1. Sumę o 11.00, odprawiamy za parafian.
 2. We wtorek wypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o 18.00.
 3. Dzieci komunijne,  klas III, wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z siostrą.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy: grupa I - klasy VI – w poniedziałek; grupa II - klasy VII – we wtorek; grupa III-  klasy VIII i III Gimnazjum- we środę o godz. 18.00.
 5. Wspólnotę Intronizacji N. Serca Chrystusa Króla zapraszamy we środę.
 6. W  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu zachęcamy do słuchania i oglądania katolickich  rozgłośni i czytania katolickiej prasy. Wspomagajmy Radio Maryja, Telewizję TRWAM, czytajmy Nasz Dziennik i módlmy się o dziennikarzy, którzy będą mieć „Ducha Bożego” w przekazywaniu prawdy i formowaniu sumienia.
 7. Rycerstwo Miłosierdzia oraz mężczyzn chętnych do Wspólnoty zapraszamy 22 IX, w sobotę o godz. 17.30., nabożeństwo do św. Jana Pawła II, Msza św. i spotkanie.
 8. W następną niedzielę wypada wspomnienie św. Ojca Pio. Grupę Modlitwy św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. o 9.30.
 9. Dorosłych, którzy pragną przygotować się do bierzmowania, zapraszamy we środę o 19.00.
 10. Spotkanie biblijne - w piątek o 19.00.
 11. Spotkanie młodzieży należącej i pragnącej należeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w piątek o godz. 18.00.
 12. KUL w Stalowej Woli zaprasza na Festiwal Nauki, 20 – 21 września. Dokładne informacje na afiszach.
 13. Ogólnopolska pielgrzymka rodzin na Jasną Góręw następną niedzielę. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 5.00.
 14. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kościół. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy swoją pracą o ofiarami wspomagają to dzieło. Zapraszamy do naszej Kawiarenki Miłosierdzia od 9.00 – 13.00.
 15. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok 30, nr 1 – 20.