Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny


1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza na cmentarzu - o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. 

2 listopada Kościół przeżywa wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. odprawiamy jak w zwykły dzień. Dodatkowa Msza św., z modlitwami za zmarłych, o godz. 15.00. Codziennie odbywają się również wypominki  - o godz. 17.30. Na karteczkach, wyłożonych na ołtarzach bocznych, jest wyznaczony dzień rodzinnej modlitwy za zmarłych. Włączmy ich w wielką modlitwę Kościoła.

Dla zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpustzupełny - w kościele 1 i 2 listopada; na cmentarzu od 1 – 8 listopada; cząstkowy na cmentarzu od 9 – 30 listopada. Trzeba być w stanie łaski uświecającej, odmówić modlitwy za zmarłego i w intencji Ojca św.