Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Obchody Wielkanocy


Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa i Eucharystii. Wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła Święte Triduum Paschalne. Szczególnie mocno wybrzmiała dziś Ewangelia o umyciu nóg Apostołom przez Chrystusa, ukazując nam służbę pełną miłości jako ideał chrześcijańskiego życia. Po Eucharystii, Najświętszy Sakrament przeniesiono do Miejsca Przechowywania, tzw. ciemnicy, gdzie będzie można Go adorować aż do wieczornej, piątkowej Liturgii Męki Pańskiej. 

Wielki Piątek to dzień, w którym w centrum znajduje się Krzyż. W liturgii mamy wiele momentów milczenia, które jest o wiele bardziej wymowne niż najpiękniejsze słowa. Usłyszeliśmy opis Męki Pańskiej wg św. Jana, uroczystą modlitwę powszechną, by wreszcie móc pokłonić się Drzewu Krzyża, "na którym zawisło Zbawienie świata". Uczta Eucharystyczna, w której wzięliśmy udział zjednoczyła nas z umęczonym Panem. Całość nabożeństwa zakończyło symboliczne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. "Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O, Jezu dzięki Ci, za Twej Męki trud!"

Wielka Sobota to czas ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie. To również dzień, gdy na największe święta Wielkiej Nocy święcimy pokarmy. Są one darem od Miłosiernego Boga, który troszczy się o nas każdego dnia. W sposób uroczysty spożyjemy je podczas wielkanocnego śniadania. Przy wyjściu z kościoła, stał "kosz miłosierdzia", gdzie można było przynieść produkty spożywcze, które następnie młodzież rozniosła do potrzebujących rodzin i ludzi samotnych z naszej parafii.

Wigilia Paschalna to matka wszystkich wigilii i najbardziej uroczysta Msza św. w ciągu całego roku liturgicznego. Składa się z 4 części: liturgii światła (święcimy ogień i paschał), liturgii słowa (niezwykle bogatej w czytania biblijne, przedstawiające całą historię zbawienia), liturgii chrzcielnej (święcimy wodę i odnawiamy swoje przyrzeczenia z chrztu) oraz liturgii eucharystycznej. Zabrzmiały znowu organy, a podczas uroczystego "Chwała na wysokości Bogu" rozdzwoniły się dzwony głosząc światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. 
"O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa.
O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością.
Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi." (Orędzie Paschalne, Exsultet)

Od procesji rezurekcyjnej rozpoczęliśmy niedzielną, świąteczną Eucharystię. Radość płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa ogłosiliśmy również na zewnątrz świątyni. W ten niedzielny poranek, niczym niewiasty przyszliśmy i zobaczyli pusty grób. Nie ma w nim Jezusa - On żyje i niech tak będzie również na co dzień, w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przeżyć ten święty czas Triduum Paschalnego.