Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Wieczór poetycki „Czas na miłość... pamięci Ks. Mariana Balickiego”


Chociaż odejście śp. Ks. Mariana Balickiego było dla mieszkańców parafii św. Floriana, Stalowej Woli, Niska a także całej diecezji ogromnym ciosem, to przecież nie cały odszedł. Pozostawił wiele dobra, zarówno materialnego jak i duchowego. Zostawił również część własnego serca, w postaci 12 tomików wierszy. Jego twórczość była publikowana od 1971 roku na łamach czasopism o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

Poezja była jego szczególną pasją, o której mówił: "Poezja moja jest pieśnią serca kochającego Boga i człowieka. Śpiewam ją na kolanach ciągle szukając najpiękniejszych słów i dźwięków"

Sobotni wieczór upamiętniający dorobek artystyczny śp. Ks. Mariana, był hołdem oddanym Jego pamięci oraz twórczości, a także uwielbieniem Boga poprzez Jego wiersze, które zostały zaczerpnięte z ostatniego tomiku poezji pt.: "Czas na miłość", wydanego w Stalowej Woli w 2018 roku. Tomik ten zadedykował „Mojemu miastu i jego mieszkańcom”. Wiersze pięknie recytowały uczennice ZS Nr 2: Patrycja Powęska, Katarzyna Dryja, Wiktoria Cwanek oraz Faustyna Pachacz z LO im. KEN. Na skrzypcach grała Katarzyna Kamińska.