Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Prośba o wsparcie finansowe dla Ani Orłowskiej chorej na SMA 1


Rodzice 10,5 miesięcznej Ani Orłowskiej zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc finansową na leczenie dziewczynki.

U Ani, w 3 miesiącu życia, zdiagnozowano śmiertelną i bardzo rzadką chorobę – rdzeniowy zanik mięśni (SAM 1), która jest wynikiem wady genetycznej i w konsekwencji powoduje obumieranie neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni. Dziewczynka potrzebuje terapii genowej, to jedyna szansa na zatrzymanie choroby. Jej koszt wynosi 9,5 mln zł. Jest to najdroższy lek świata.

Niestety w Polsce nie jest refundowany. Kwota jest ogromna i nieosiągalna dla rodziny. Ania powinna otrzymać lek do ukończenia pierwszego roku życia. Jej stan z dnia na dzień się pogarsza. Dziewczynka jest codziennie rehabilitowana, zasypia podpięta do respiratora, a nawet do tlenu.

W kraju trwa charytatywna akcja pomocy dla Ani. Pomimo tego, wciąż brakuje ponad 2 miliony złotych. Rodzice i cała rodzina na wszelkie możliwe sposoby starają się uzbierać te środki.

Każda zbiórka, akcja charytatywna ma ogromne znaczenie dla Ani. Dlatego w naszej parafii organizujemy również taką zbiórkę.

Wszyscy ludzie dobrej woli będą mogli wesprzeć chorą Anię w najbliższą niedzielę (30.05), wrzucając chociaż drobną ofiarę do puszki.

Za okazane wsparcie i otwarte serce składamy już teraz Bóg zapłać.

https://www.siepomaga.pl/ania?fbclid=IwAR3WNBGS9iV1tEZd3pPbkpHA3ATqtas54J6jysC_7n0YJuHAOS51EzW9dM4