Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Zimowisko dla dzieci oraz młodzieży z parafii i Miasta Stalowa Wola.


Jak co roku, nasza parafia organizowała zimowisko w Zakopanem dla dzieci i młodzieży z naszej parafii św. Floriana, a jednocześnie naszego Miasta Stalowa Wola, w  terminie od 12 do 18 lutego 2022 r. I jak co roku mogliśmy liczyć na wsparcie finansowe z naszej Gminy Stalowa Wola, dzięki czemu wyjazd był bogaty w różne atrakcje, za co dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Stalowa Wola Lucjuszowi Nadbereżnemu.

Celem wyjazdu było preferowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku, kształtowanie sprawności fizycznych i umysłowych służących wszechstronnemu rozwojowi, zagospodarowanie czasu wolnego podczas ferii, rozwijanie samodzielności, opiekuńczości, kreatywności i asertywności, kształtowanie właściwych zachowań, nawyków, postaw, zapoznanie uczestników z regionem, tradycjami oraz dorobkiem kulturowym.  Była  to okazja do umacniania więzi wspólnotowych pomiędzy uczestnikami zimowiska, do doświadczenia wspólnoty, podejmowania odpowiedzialnych zadań.

W bogatym programie wyjazdu zrealizowano: Termy „Bania” w Białce Tatrzańskiej, Kąpielisko w Aquaparku w Zakopanem,  kręgielnia - Aqua Park w Zakopanem, Szkoła narciarska czyli nauka jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów, a także malownicza wędrówka Doliną Chochołowską.

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji każdego dnia realizowany był program, w którym miały miejsce: modlitwa, śpiew, taniec, gry i zabawy integracyjne.

Pobyt na zimowisku ubogacił jej uczestników  w wiedzę, rozwinął umiejętności społeczne. Była to okazja do przeżycia niezapomnianych chwil, pełnych pozytywnych wrażeń i emocji, które na trwałe wpisały się w duchowy kształt młodego człowieka.

Zakopane 2022 zapisane w sercu dziecka:

12 lutego wyjechaliśmy do Zakopanego, jechaliśmy 10 godzin. W zasadzie podróż minęła bardzo szybko, ponieważ umililiśmy ją sobie śpiewem, rozmowami oraz modlitwą. Jak dojechaliśmy na miejsce, podano nam ciepły posiłek a potem rozpakowaliśmy się. Nasze pokoje były bardzo ładne i przytulne.

Każdy dzień był super zorganizowany. Między innymi jeździliśmy na nartach, łyżwach, poszliśmy do Doliny Chochołowskiej. W czasie drogi do Doliny Chochołowskiej były bardzo piękne widoki oraz było bardzo dużo śniegu. Jak doszliśmy na miejsce, to zjedliśmy ciepły posiłek i wypiliśmy ciepłą herbatę. Mogliśmy kupić tam piękne pamiątki. Mile wspominam też Krupówki. Mieliśmy czas na zakupy czy spacer.

Zakopane to stolica Tatr i im częściej tam jestem poznaje nowe ciekawe miejsca. Siostra Ewa zorganizowała nam też relaks w aquaparku czy termach. Czas ten był pełen frajdy i super zabawy. W czasie pobytu młodzież robiła różne atrakcje oraz konkursy. Każdy miał swojego cichego przyjaciela któremu miał kupić prezent.Wyjazd do Zakopanego był przepełniony modlitwą, ksiądz Łukasz codziennie prowadził mszę świętą.

Jesteśmy bardzo wdzięczni siostrze Ewie, księdzu Łukaszowi i wychowawcom za opiekę oraz dobre słowo w czasie pobytu.

Powrót był w piątek, wyjechaliśmy o 9, mieliśmy przystanek w Krakowie na obiad. Wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci, na długo ten wyjazd zostanie w naszych sercach i pamięci. Poznałam bardziej swoich kolegów i koleżanki, świetnie się bawiłam i nie mogę doczekać się następnego wyjazdu w takim gronie.

Lenka Stręciwilk