Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


I Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. W Adwencie Roraty codziennie, o godz. 06.00 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci. W czasie trwania Adwentu Msze św. rano na tygodniu będą o godz. 06.00, 07.00 i 07.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Niech przynoszą serduszka z napisaną intencją oraz imieniem i nazwiskiem. Jak co roku, będzie losowanie figurek, a na końcu specjalne nagrody. W czasie Rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
 2. Dziś na sumie o godz. 11.00 poświęcenie opłatków. Gdyby ktoś z liderów bloków i ulic chciał roznieść opłatki na stół wigilijny swoim sąsiadom, osobom chorym i samotnym są do odebrania w zakrystii. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na kościół.
 3. Parafia pw. św. Floriana i Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli serdecznie zapraszają na Warsztaty dla „Teściów”, które poprowadzą Państwo Marta i Marek Babik. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 dzisiaj w klasztorze w Rozwadowie. Szczegóły na plakacie.
 4. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych dzisiaj o godz. 18.00.
 5. Od poniedziałku w naszym kościele będzie można zobaczyć wystawę o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego i zapoznać się z historią Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich przez niego założonych. Wystawa jest z okazji 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego.
 6. Caritas rozprowadza po Mszy świętej świece wigilijne w cenie 10 zł. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 7. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych chórzystów.Na Mszy świętej będzie śpiewał chór parafialny „Gaudium” pod dyrekcją Karoliny Nowak. Pamiętajmy w modlitwie o naszych chórzystach.
 8. Nabożeństwo wypominkowe w poniedziałek i wtorek ogodz.17.30. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w dalszym ciągu można zamawiać wypominki roczne, które są odmawiane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz.12.15. Ponadto w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 za dusze wypominane w wypominkach. Włączmy naszych zmarłych w wielką modlitwę Kościoła.
 9. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Nowenna do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz.15.00. Intencją główną nowenny jest modlitwa o pokój na granicy.
 11. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30.
 12. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godziny 08.00.
 13. Od miesiąca grudnia będzie nowa formuła Męskiego Różańca. Będziemy pielgrzymować od jednej stalowowolskiej parafii do drugiej. W tym miesiącu spotykamy się w sobotę 04.12. o godz. 16.15 w parafii Opatrzności Bożej i będziemy pielgrzymować do parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
 14. W sobotę czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana.
 15. Msza św. Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę o godz. 17.00. Od godz.16.15 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę. Serdecznie zapraszamy.
 16. Od przyszłej niedzieli przez wszystkie niedzielę adwentu po każdej Mszy świętej odbędzie się Kiermasz zorganizowany przez s. Ewę, Rodzinę bł. Edmunda i młodzież naszej parafii. Podczas Kiermaszu będzie można nabyć pierniczki, kawę i ozdoby świąteczne. Ofiary z Kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z rodzin z problemami.
 17. Zmiana tajemnic różańcowych na nabożeństwie różańcowym w następną niedzielę o godz. 18.00.
 18. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00. Na sumie będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 19. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca, Taca Gospodarcza na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 20. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  – we wtorek  – święto  św. Andrzeja, Apostoła.
  – w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.