Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


I Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu 29.12.2020 r.

 1. Dziś na sumie, o godz. 11.00, poświęcenie opłatków. Biorąc po uwagę, że wiele osób starszych nie może wychodzić ze swoich domów z obawy przed panującą epidemią, liderzy bloków i ulic, zaniosą opłatki do seniorów i naszych domów, abyśmy tym poświęconym chlebem, dzielili się w czasie wigilii. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na kościół.
 2. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 3. Dzisiaj nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00.
 4. Roraty, codziennie, o godz. 06.00 i o godz. 18.00 dla dzieci. W czasie trwania Adwentu Msze św. rano na tygodniu będą o godz. 06.00, 07.00 i 7.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Niech przynoszą serduszka z napisaną intencją oraz imieniem i nazwiskiem. Jak co roku, będzie losowanie figurek, a na końcu specjalne nagrody. W czasie rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
 5. W środę Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz.17.00.
 7. Msza św. z udziałem Apostolstwo Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 15.00. Po Mszy św. nabożeństwo prowadzone przez wspólnotę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Ze względu na epidemię nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca. Do chorych kapłani pojadą przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
 9. 5 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godzinie 16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej, a po nim będzie Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Za tydzień, w II  Niedzielę Adwentu będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00. Na sumie będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 12. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 6, klatka 1.