Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


I Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży z naszej parafii za pomoc w wykonaniu dekoracji wielkopostnej przed ołtarzem oraz Panu Dawidowi Skrzyńskiemu z firmy OLIMP i Panu Kazimierzowi Swarze z zakładu kamieniarskiego w Pysznicy za wykonanie tablic Dekalogu.
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele Źródło Miłosierdzia.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach:

DROGA KRZYŻOWA

-  dla dzieci - w piątek o godz. 17.15.

-  dla dorosłych - w piątek o godz. 08.00 i po Mszy św. o godz. 15.00.

-  dla młodzieży - w piątek o godz. 19.00.

GORZKIE ŻALE:

-  dla wszystkich - niedziela, godz. 18.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny. Można będzie złożyć ofiarę na urządzenie „ Ciemnicy" i „Bożego Grobu".

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.15. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu - pasyjne czuwanie ze św. O. Pio. Zapraszamy członków i sympatyków.
 2. Wznawiamy w tym tygodniu spotkania dla bierzmowanych: w poniedziałek klasy VI, we wtorek klasy VII, w czwartek klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele.
 3. Pragniemy poinformować, że intencje mszalne na najbliższy tydzień są zawsze wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy w zamówionej intencji nie ma błędów. Prosimy o zgłaszanie błędów w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. W piątek o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem „Róż Różańcowych Rodziców za dzieci” - Familia. Serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę 28.02 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz.11.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom modlitewniki do nabożeństwa. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci w Kawiarence Miłosierdzia.
 6. Sytuacja zawiązana z pandemią koronawirusem zaburzyła możliwość leczenia planowego, a w szczególności leczenia operacyjnego. Informujemy, że Oddział Okulistyczny w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli po przerwie związanej z epidemią wznowił przyjęcia do operacji zaćmy i innych zabiegów operacyjnych w schorzeniach oczu. Zachęcamy wszystkich, którzy mają problemy z widzeniem do wizyty w poradni okulistycznej celem ich zdiagnozowania i jeśli będzie taka potrzeba podjęcia decyzji o leczeniu operacyjnym, ponieważ odraczanie operacji skutkuje długim czasem leczenia i rehabilitacji po wykonaniu zabiegu. Dbając o maksymalne bezpieczeństwo chorych operacje wykonujemy po uzyskaniu ujemnego wyniku testu w kierunku Covid 19 oraz skracając pobyt w oddziale do kilku godzin z zachowaniem dystansu społecznego. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny (15) 843 -33 - 09.
 7. W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie online. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (www.diecezjasandomierska.pl) do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 1.