Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu 06.12.2020 r.

 1. Bardzo prosimy liderów bloków i ulic o zabranie poświeconych opłatków wigilijnych z zakrystii i prosimy o zaniesienie ich do seniorów i naszych domów, zachowując jednocześnie zalecenia epidemiczne.
 2. Dziś na sumie, o godz. 11.00, poświęcenie i  wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 3. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele „Źródło Miłosierdzia”.
 4. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 18.00.
 5. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 6. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej. Msze święte o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski, która rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jest to ta godzina w ciągu roku, gdy niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to Godzina Łaski, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Zapraszamy do świątyni do wspólnej modlitwy w Godzinie Łaski. Skorzystajmy z tego wielkiego daru, jakie daje nam Maryja.
 7. Msza święta w intencji Rodziców i Dzieci z Róż Różańcowych „Familia” z prośbą o Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski będzie odprawiona we wtorek 8 grudnia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Roraty, codziennie, o godz. 06.00 i o godz. 18.00 dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. W czasie rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Redemptorysta Antoni Hebda. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, aby godnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 6, klatka 2. Sprzątanie świątyni rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.30.
 12. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Jan Gajda, + Ryszarda Wianecka, + Czesław Wołczyński, + Antonina Mikulska, + Wiesław Czekała, + Stanisława Krupska, + Jerzy Gołost, + Waldemar Pacholczak, + Henryk Pizoń, + Stefan Biedrawa, + Marek Lizak, + Janina Wielgat, + Mieczysław Koziar, + Tadeusz Pawłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.