Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

 1. Dziś na sumie, o godz. 11.00, poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 2. Gdyby ktoś z liderów bloków i ulic chciał roznieść opłatki na stół wigilijny swoim sąsiadom, osobom chorym i samotnym są do odebrania w zakrystii. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na kościół.
 3. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 4. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 18.00.
 5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację ogrzewania budynków parafialnych.
 6. Od dzisiejszej niedzieli przez wszystkie niedzielę adwentu po Mszy świętej o godz. 08.00, 09.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się Kiermasz zorganizowany przez s. Ewę, Rodzinę bł. Edmunda i młodzież naszej parafii. Podczas Kiermaszu będzie można nabyć pierniczki i ozdoby świąteczne. Ofiary z Kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z rodzin z problemami.
 7. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne w cenie 10 zł. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 8. Przy ołtarzu św. Faustyny i św. Jana Pawła II, jest „Kosz Miłosierdzia". Do kosza można przynosić artykuły żywnościowe: cukier, kasze, ryż, konserwy, herbatę, itp. Parafialny Zespół Caritas przed świętami zaniesie je do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i do osób samotnych.
 9. W poniedziałek 6 grudnia wspominamy świętego Mikołaja. W tym roku ze względu na epidemię nie będzie św. Mikołaja w naszej parafii, ale zachęcamy, aby każdy z nas był św. Mikołajem dla drugiego człowieka.
 10. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy.
 11. W środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej. Msze święte o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski, która rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jest to ta godzina w ciągu roku, gdy niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to Godzina Łaski, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Zapraszamy do świątyni do wspólnej modlitwy w Godzinie Łaski. Skorzystajmy z tego wielkiego daru, jakie daje nam Maryja.
 12. Zapraszamy na Adwentowy Wieczór Uwielbienia w piątek na godz. 19.00. Wieczór Uwielbienia poprowadzą s. Ewa, ks. Łukasz i młodzież naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 13. W sobotę o godz.17.00 w kościele św. Floriana Msza św. w 78 rocznicę poświecenia kościoła św. Floriana i egzekucji patriotów i partyzantów w Stalowej Woli. Serdecznie zapraszamy.
 14. Dokładnie w 78 rocznicę poświęcenia Kościoła św. Floriana, w najbliższą niedzielę 12 grudnia o godz. 15.00 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych, a także społeczności z nim związanych. 12 grudnia 1943 r. w tym kościele została odprawiona pierwsza Msza święta. Tym samym zyskał on tytuł „Matki” wszystkich kościołów stalowowolskich zbudowanych na pierwotnym obszarze miasta. Kościół św. Floriana jest autentycznym wytworem rodzimej, lasowiackiej tradycji, mini skansenem tradycyjnego budownictwa sakralnego. Świątynia tym samym zakotwicza Stalową Wolę w dziedzictwie Lasowiaków. Stąd Msza św. zostanie odprawiona w lasowiackiej oprawie. Liturgii towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Kapeli Lasowianka. Społeczność Klastra Lasowiackiego w darze dla parafii przekaże w czasie Mszy świętej, wyszywany regionalnymi motywami obrus na ołtarz, wykonany przez Panie Zofię i Anitę Ryba ze Spółdzielni Socjalnej Łęgowianka. Po Mszy św. odbędzie się koncert „Pieśni lasowiackie”, na który zapraszają jego twórcy: Aleksandra Koop i Edward Horoszko. Po raz pierwszy usłyszymy nowe opracowania odnalezionych w archiwach pieśni dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 15. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie Rodziny bł. Edmunda z s. Ewą w salce parafialnej.
 16. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek  – wspomnienie  św. Mikołaja, biskupa.
  – we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  – w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 17. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Józefa Kotwica, + Alina Ambroziewicz, + Czesław Górski, + Stefan Domino, + Jadwiga Gwóźdź, + Zofia Łojek, + Wojciech Ożóg, + Janusz Okoński, + Jan Wiśniewski, + Józef Guła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.