Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela po Narodzeniu Pańskim


 Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022 r.

 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 2. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację ogrzewania budynków parafialnych.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej. Spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków będą rozpoczynać się o godz. 16.30 Nabożeństwem Kolędowym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po nim będzie Msza św. sprawowana w intencji rodzin. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy dotrą do kościoła, gdyż na przeszkodzie może stanąć praca, choroba czy kwarantanna. Kolędową modlitwą obejmiemy rodziców i dzieci, osoby samotne i dotknięte chorobą. Zwykle podczas kolędy poświęcaliśmy różne dewocjonalia, stąd podczas spotkania będzie możliwość takiego poświecenia. Mieszkania nie da się przynieść do kościoła, stąd ci, którzy niedawno zamieszkali w nowym mieszkaniu, a chcieliby go poświęcić, prosimy, aby zapisali się w zakrystii. Po Mszy św. każda rodzina otrzyma pamiątkowe folderki i obrazki kolędowe. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą małą buteleczkę z wodą do poświęcenia, aby później pokropić nią swoje mieszkanie. Przypominamy, że zbiornik z wodą święconą jest postawiony przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Tradycyjne ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na utrzymanie parafii, gdyż z racji pandemii i mniejszej liczby osób w kościele budżet parafii został poważnie uszczuplony. Wszystkich Ofiarodawców, jak co roku zapisujemy w „Księdze Ofiarodawców”. Ofiary z racji kolędy można składać na tacę podczas naszego spotkania kolędowego, a także w niedzielę na tacę w  kopercie z dopiskiem „kolęda”. Przekazy na konto parafialne znajdują się na stoliku za ławkami. Już dziś dziękujemy wszystkim  za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne. Są one, Bracia i Siostry, w tym trudnym dla wszystkich czasie, znakiem Waszej wrażliwości, otwartości, dobroci  serca i zrozumienia. Pragniemy zapewnić, że wszystkich Darczyńców ogarniamy wdzięcznością i modlitewną pamięcią wypraszając Boże błogosławieństwo i nieustającą opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu na spotkanie kolędowe zapraszamy mieszkańców ulic i bloków:
- w poniedziałek: Jana Pawła II, blok: 3, 7, 13 A,  i  Okulickiego, blok: 40, 42.
- we wtorek: Jana Pawła II, blok: 9 i Okulickiego, blok: 30, 44, 46, 48, 50.
- w środę: Okulickiego, blok: 10, 16, 28, 52, 54.
- w piątek: Okulickiego, blok: 2, 6, 7A, 8, 18 i domki.
- w sobotę: Okulickiego, blok: 4, 1A, 1B, 1C, 26.

Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie, oraz na stronie internetowej i FB naszej parafii.

 1. W czwartek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu w naszej parafii gościć będziemy s. Lucynę, która podzieli się podczas Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym na Ukrainie. Siostra Lucyna po Mszy św. będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc Radiu Maryja na Ukrainie. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji uroczystości w  tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nabożeństwo I czwartkowe w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zostanie odprawione o godz.16.45.
 2. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego.
 4. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + IrenaZdziech, + Zygmunt Siembida, + Maria Paź, + Maria Sęk, + Marcin Reguła, + Roman Sajur, + Józef Rutkowski, + Jerzy Majgier, + AleksanderZawiła, + Ryszard Dołowicz, + Jolanta Kubicka, + Maria Burek, + Genowefa Wołos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.