Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela po Narodzeniu Pańskim


Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

  1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w  kościele „Źródło Miłosierdzia”.
  2. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Spotkania kolędowe w naszej parafii rozpoczną się 4 stycznia w poniedziałek. Spotkania kolędowe  dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków będą rozpoczynać się o godz. 16.30 Nabożeństwem Kolędowym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po nim będzie Msza św. sprawowana w intencji rodzin.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy dotrą do kościoła, gdyż na przeszkodzie może stanąć praca, choroba czy kwarantanna. Ponieważ dużo osób korzysta również z dyspensy, stąd na spotkanie w kościele zapraszamy mieszkańców nie jednego, ale kilku bloków. Kolędową modlitwą obejmiemy rodziców i dzieci, osoby samotne i dotknięte chorobą. Zwykle podczas kolędy poświęcaliśmy różne dewocjonalia, stąd podczas spotkania będzie możliwość takiego poświecenia. Mieszkania nie da się przynieść do kościoła, stąd ci, którzy niedawno zamieszkali w nowym mieszkaniu, a chcieliby go poświęcić, mogą się umówić na inny termin, kiedy władze państwowe cofną obostrzenia związane z epidemią. 

Po Mszy św. każda rodzina otrzyma pamiątkowe folderki i obrazki kolędowe. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą małą buteleczkę z wodą do poświęcenia, aby później nią pokropić swoje mieszkanie. Przypominamy, że zbiornik z wodą święconą jest postawiony przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

Tradycyjne ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na utrzymanie parafii, gdyż z racji pandemii i mniejszej liczby osób w kościele budżet parafii został poważnie uszczuplony. Wszystkich Ofiarodawców, jak co roku zapisujemy w „Księdze Ofiarodawców”. Ofiary z racji kolędy można składać na tacę podczas naszego spotkania kolędowego, a także w niedzielę na tacę  w  kopercie z dopiskiem „kolęda”. Przekazy na konto parafialne znajdują się na stoliku za ławkami. Już dziś dziękujemy wszystkim  za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne. Są one, Bracia i Siostry, w tym trudnym dla wszystkich czasie, znakiem Waszej wrażliwości, otwartości, dobroci  serca i zrozumienia. Pragniemy zapewnić, że wszystkich  Darczyńców ogarniamy wdzięcznością i modlitewną pamięcią wypraszając Boże błogosławieństwo i nieustającą opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu na spotkanie kolędowe zapraszamy mieszkańców ulic i bloków:

- w poniedziałek: KEN, blok: 3, 5, 9, domki i Jana Pawła II blok: 23.

- we wtorek: Jana Pawła II, blok: 15, 17, 19.

- w czwartek: Jana Pawła II, blok: 1 i 13.

- w piątek: Jana Pawła II, blok: 3, 7, 13 A,  i  Okulickiego, blok: 40, 42.

- w sobotę: Jana Pawła II, blok: 9 i Okulickiego, blok: 30, 44, 46, 48, 50.

Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie, jest również wyłożony na kartkach znajdujących się na stoliku za ławkami, oraz na stronie internetowej i FB naszej parafii.

  1. W środę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona  na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji uroczystości  w  tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie  odprawiona o godz.16.30, a podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną odprawione intencje nowennowe.
  2. Msza św. za śp. Jolantę Pietrzyk zamówiona od wspólnot parafialnych działających przy naszej parafii zostanie odprawiona w środę o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne oraz za kapłanów.
  4. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 8, klatka 3.
  5. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Józef Rychlak, + Krystyna Ehrenfeld, + Jan Rębisz, + Danuta Goch, + Stanisław Kaplita, + Stefan Kudyba, + Zofia Bajdas, + Jolanta Pietrzyk, + Aleksandra Madusiak, + Władysław Prytek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...