Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach:

DROGA KRZYŻOWA

-  dla dzieci - w piątek o godz. 17.15.

-  dla dorosłych - w piątek o godz. 08.00 i po Mszy św. o godz. 15.00.

-  dla młodzieży - w piątek o godz. 19.00.

 1. Ze względu na nowe obostrzenia związane z epidemią od najbliższej niedzieli Gorzkie Żale będą o godz. 16.00 i o godz.18.00.Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny. Można będzie złożyć ofiarę na urządzenie „ Ciemnicy" i „Bożego Grobu".
 2. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00.
 3. Msza św. Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Msza św. będzie sprawowana w intencji śp. ks. proboszcza Mariana Balickiego w 2 rocznicę śmierci. Po Mszy św. Droga krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 4. Ze względu na nowe inwestycje w naszej parafii, w każdą I niedzielę miesiąca będzie zbierana taca gospodarcza. Pieniądze z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na nowe rzutniki do tekstów i pieśni. Są to rzutniki o dobrej jakości. Koszt takiego zestawu będzie kosztował 16 800 zł.
 5. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą palmę. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: Kategoria I – parafie/szkoły; Kategoria II – wspólnoty parafialne (KSM, OAZA, AK itp.);Kategoria III – osoby, który indywidualnie wykonają palmę. Pracę przesyłamy na adres mail ksm.sandomierz@gmail.com w formie zdjęcia z opisem lub filmu przedstawiającego wykonaną palmę. Termin wysłania prac – 24.03.2021 r. Ogłoszenie wyników 25.03.2021 r. na stronie diecezjalnej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Odbiór nagród w Niedzielę Palmową 28 marca br. w Bazylice Katedralnej podczas Mszy Świętej (zwycięzcy I i II kategorii odbierają nagrodę w 3-osobowej delegacji, III kategoria – zwycięzca).
 7. W sobotę, 6 marca w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się Męski Różaniec. Rozpocznie się o godz.16.15 modlitwą różańcową, następnie będzie miało miejsce nabożeństwo oraz Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Grupa Modlitwy św. O. Pio ofiarowała 100 masek dla ubogich i bezdomnych na Dzieło Pomocy św. O. Pio. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tą wielkopostną akcję.
 9. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz.17.30.
 10. W I sobotę miesiąca czuwanie misyjne od godz. 20. 00 w kościele „Źródło Miłosierdzia”.
 11. Objazd chorych w I sobotę miesiąca od godz. 08.00.
 12. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 2.