Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Adwentu


III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12. 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych, a także społeczności z nim związanych.Msza św. zostanie odprawiona w lasowiackiej oprawie. Liturgii towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Kapeli Lasowianka. Po Mszy św. odbędzie się koncert „Pieśni lasowiackie”, na który zapraszają jego twórcy: Aleksandra Koop i Edward Horoszko. Po raz pierwszy usłyszymy nowe opracowania odnalezionych w archiwach pieśni dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Rodziny bł. Edmunda z s. Ewą w salce parafialnej.
 3. Zapraszamy na Nieszpory o godzinie 18.00.
 4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 08.00, 09.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się Kiermasz zorganizowany przez s. Ewę, Rodzinę bł. Edmunda i młodzież naszej parafii. Podczas Kiermaszu będzie można nabyć pierniczki i ozdoby świąteczne. Ofiary z Kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z rodzin z problemami.
 5. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne w cenie 10 zł. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 6. Roraty codziennie o godz. 06.00 i 18.00 dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Niech przynoszą serduszka z napisaną intencją oraz imieniem i nazwiskiem. Jak co roku, będzie losowanie figurek, a na końcu specjalne nagrody. W czasie Rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
 7. Przy ołtarzu św. Faustyny i św. Jana Pawła II, jest „Kosz Miłosierdzia". Do kosza można przynosić artykuły żywnościowe: cukier, kasze, ryż, konserwy, herbatę, itp. Parafialny Zespół Caritas przed świętami zaniesie je do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i do osób samotnych.
 8. Gdyby ktoś z liderów bloków i ulic chciał roznieść opłatki na stół wigilijny swoim sąsiadom, osobom chorym i samotnym są do odebrania w zakrystii. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na kościół.
 9. Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj, zapraszają w poniedziałek 13 grudnia do Bazyliki Konkatedralnej, by wspólnie uczcić pamięć ofiar StanuWojennego. Obchody rozpoczną się o godz. 17.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny, Internowanych i OfiarStanuWojennego pod przewodnictwem ks. bp dra Krzysztofa Nitkiewicza. Tuż po Eucharystii o godz.18.00 wybrzmi koncert – „Pamiętajmy! By nie zapomnieć…”. Przed zebranymi zaprezentują się wybitni artyści m.in. Jacek Wójcicki, Michał Gasz, Dariusz Kordek, Anna Sokołowska-Ala Brudzińska. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko oraz Zespół Wokalny Good Sound. Autorem i reżyserem koncertu jest znany zwielu produkcji telewizyjnych Łukasz Lech, który także poprowadzi widowisko. Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie TV Trwam oraz Radia Maryja. Szczegóły na plakatach w witrynach oraz na stronie www.stalowawola.pl.
 10. W tym roku w związku z epidemią nie będzie jednego wyznaczonego dnia na spowiedź, nie będzie też kapłanów z innych parafii. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i po południu. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi adwentowej i nie odkładać jej na następne dni.
 11. W środę do naszej parafii harcerze przywiozą Betlejemskie Światło Pokoju i po Mszy świętej roratniej o godz. 18.00 będą rozprowadzać sianko z życzeniami na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby drużyny harcerskiej.
 12. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzeniaodwiedzimy w najbliższą sobotę o godz. 08.00. Zapisy w zakrystii.
 13. Za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dlatego już teraz zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, aby godnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
 14. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie, św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  – we wtorek – wspomnienie św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.