Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu 13.12.2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Redemptorysta Antoni Hebda. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, aby godnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godzinie 18.00.
  3. Roraty codziennie o godz. 06.00 i 18.00 dla dzieci. W czasie rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
  4. Opłatki na stół wigilijny są  do nabycia w zakrystii. Pamiętajmy też o opłatkach na stół wigilijny dla osób starszych, które z obawy przed epidemią boją się wyjść z domu, czy przyjść do świątyni.
  5. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
  6. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem  Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu 19  grudnia (tj. sobota) na godz. 15.00. Po Mszy św. krótka adoracja i różaniec prowadzony przez Wspólnotę.
  7. Zapraszamy na Adwentowy Wieczór Uwielbienia w sobotę na godz. 20.00. W trakcie nabożeństwa będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  8. W tym roku w związku z epidemią nie będzie jednego wyznaczonego dnia na spowiedź, nie będzie też kapłanów z innych parafii. Dlatego bardzo prosimy, aby ze spowiedzi korzystać przez cały Adwent, gdyż w ostatnie dni Adwentu nie będziemy w stanie wyspowiadać większej ilości osób. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem. Spowiadamy także na tygodniu od godz. 15.00 do 18.30. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi adwentowej i nie odkładać jej na następne dni.
  9. Z oczywistych względów, chorych w domach nie będziemy odwiedzać w  sposób tradycyjny. Prosimy, by w zakrystii zgłaszać chorych i  będziemy umawiać się indywidualnie na  dowolny termin z  poszczególnymi osobami. Odwiedziny chorych rozpoczynamy  już w tym tygodniu, by przed samymi Świętami Bożego Narodzenia nie  okazało się, że w jednym dniu, pragnie z posługi sakramentalnej skorzystać  duża  ilość  chorych.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 6, klatka 3. Sprzątanie świątyni rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.30.