Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Wielkanocna


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021 r.

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się peregrynacja do naszej parafii Ikony św. Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie zawierzenie rodzin naszej parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.Dlatego zachęcamy do spotkania ze Słowem Bożym w gronie rodzinnym lub na indywidualnej modlitwie.
  3. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele Źródło Miłosierdzia.
  4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
  5. Nieszpory o godz.18.00.
  6. Spotkania dla bierzmowanych: w poniedziałek klasy VI, we wtorek klasy VII, w czwartek klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele.
  7. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza w poniedziałek swoich członków oraz wszystkich czcicieli na Mszę św. o godz. 15.00.
  8. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w piątek o godz. 15.00. Przed Mszą św. koronka do BożegoMiłosierdzia, a po Mszy św. droga krzyżowa ze św. O.Pio i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  9. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 1.