Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

 1. Ze względu na nowe inwestycje w naszej parafii, wprowadzamy w każdą I niedzielę miesiąca tzw. tacę gospodarczą. Pieniądze z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na nowe rzutniki do tekstów i pieśni. Są to rzutniki o dobrej jakości. Koszt takiego zestawu będzie kosztował 16 800 zł.
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele „Źródło Miłosierdzia”.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.16.00 i o godz.18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.15, dla dorosłych o godz. 08.00 i po Mszy św. o godz. 15.00, dla młodzieży o godz. 19.00.
 5. W poniedziałek 8 marca Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Matka Najświętsza wzór wszystkich kobiet otacza Was zawsze swoją troskliwą opieką.
 6. W środę 10 marca o godz.17.40 początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.
 7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz.19.00 będzie połączona z Wieczorem Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne" - do nabycia przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
 9. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II i św. Faustyny wystawiony jest Wielkanocny Kosz Miłosierdzia. Można tam składać żywność i chemię. Dary te zostaną rozprowadzone przez Caritas do osób potrzebujących z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy pokoju spowiedzi wystawione są skarbonki pod nazwą „Czas Miłosierdzia”. Zrezygnuj z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki na wsparcie osób biednych. Skarbonki złożone będą przy ołtarzu w czasie poświecenia pokarmów.
 11. W związku z trwającym z woli papieża Franciszka Rokiem św. Józefa (8 XII 2020 – 8 XII 2021), Diecezja Sandomierska podjęła różnego rodzaju inicjatywy duszpasterskie, społeczne i kulturalne. Aby świadectwo życia św. Józefa mogło zainspirować jak najwięcej osób, a zarazem w celu umożliwienia uzyskania odpustu zupełnego udzielonego przez Stolicę Apostolską, biskup Krzysztof Nitkiewicz ustanowił w Diecezji Sandomierskiej następujące kościoły stacyjne:

–  kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi  Panny w Biskupicach;

–    kościół pw. św. Józefa w Chodkowie;

–    kościół pw. św. Józefa w Klimontowie;

–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Kocudzy;

–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Kotowej Woli;

–    kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku;

–    kościół pw. św. Józefa w Sandomierzu;

–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Woli Rusinowskiej;

–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Wydrzy.

Główne uroczystości diecezjalne związane z Rokiem Jubileuszowym św. Józefa odbędą się 19 marca br. w kościele pw. św. Józefa w Nisku oraz 1 maja br. w kościele pw. św. Józefa w Klimontowie. Biskup Ordynariusz zachęca wszystkich do pobożnego nawiedzania kościołów stacyjnych oraz do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa i naśladowania jego postawy nacechowanej bezgraniczną ufnością Bogu, żarliwą miłością i pokorną służbą.

 1. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 3.
 2. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Władysław Brodziak, + Leszek Sadło, + Ryszard Bielecki, + Lucjan Koguc, + Małgorzata Siciak, + Zofia Myśliwiec, + Kamil Samołyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.