Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Adwentu


IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy tym liderom bloków i  ulic, którzy roznieśli opłatki do naszych domów, a Wam – rodzinom naszej parafii, za życzliwe przyjęcie.
 2. Opłatki na stół wigilijny są  do nabycia w zakrystii. Pamiętajmy też o opłatkach na stół wigilijny dla osób starszych, które z obawy przed epidemią boją się wyjść z domu, czy przyjść do świątyni.
 3. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 4. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele „Źródło Miłosierdzia”.
 5. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
 6. Przed nami ostatnie dni Adwentu: roraty o godz. 06.00 i 18.00.
 7. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby ten czas dla wszystkich był wyjątkowy, Caritas postanowiła wesprzeć dzieci i  młodzież z  całodobowych placówek opiekuńczych na  terenie naszej diecezji. Osoby pragnące dołączyć się do akcji, proszone są o  zakup nowych rzeczy takich jak: kołdry, poduszki, koce, pościel, czapki, rękawiczki, skarpetki.  Dary te  można  złożyć  w  zakrystii  do  23 grudnia.
 8. W tym roku w związku z epidemią nie będzie jednego wyznaczonego dnia na spowiedź, nie będzie też kapłanów z innych parafii. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem. Spowiadamy także na tygodniu od godz. 15.00 do 18.30. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi adwentowej i nie odkładać jej na następne dni.
 9. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio dla Grupy św. O. Pio - w środę o godz. 15.00. Po Mszy św. krótkie modlitwy i różaniec.
 10. W czwartek, 24 grudnia, dzień Wigilii Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. będą odprawione tylko rano o godz. 06.00, 06.30 i 07.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma Św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.). Tradycyjnie już Betlejemskie Światło Pokoju pali się przed głównym ołtarzem naszej świątyni. Każdy może zabrać je do  swojego domu, by odpalić od niego święcę podczas kolacji wigilijnej.
 11. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału w uroczystej Pasterce. Będą dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Obrony życia.
 12. W piątek,  25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 19.00.
 13. W sobotę, w drugi dzień świąt wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.
 14. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o  świętość  małżeństw  i rodzin.
 15. Kuria Diecezjalna informuje, że  w  sprawie tegorocznej wizyty duszpasterskiej (kolędy) została przeprowadzona szeroka konsultacja wśród Księży Dziekanów  ze  wszystkich 25 dekanatów Diecezji. Mając na  względzie wyrażone opinie, biorące pod  uwagę stanowisko duchownych i  świeckich, a  szczególnie uwzględniając sytuację epidemiczną, Biskup Ordynariusz podjął następującą decyzję: po 1. Odwołuje się tegoroczną wizytę duszpasterską (kolędę) w  formie tradycyjnej i po 2. Zachęca się do  organizowania w  kościołach parafialnych specjalnych nabożeństw dla wiernych z  poszczególnych części parafii (z  zachowaniem limitów osobowych), połączonych z  pasterskim błogosławieństwem, przekazaniem diecezjalnych folderów kolędowych. Po  powrocie z  nabożeństwa  do  domu zachęca się wiernych do  wspólnej modlitwy rodzinnej.
 16. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 7 A i blok nr 8, klatka 1.