Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Adwentu


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ojciec Redemptorysta Stanisław Patalita. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych w poniedziałek i wtorek o godz. 06.00, 09.00, 15.00 i 18.00. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby godnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
 2. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzież z klas VI, VII i VIII przychodzi na rekolekcje adwentowe we wtorek na Msze świętą o godz. 15.00 i po Mszy św. na naukę rekolekcyjną. Obecność obowiązkowa.
 3. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii. Pamiętajmy też o opłatkach na stół wigilijny dla osób starszych, które z obawy przed epidemią boją się wyjść z domu, czy przyjść do świątyni.
 4. Caritas rozprowadza po Mszy św. świece wigilijne w cenie 10 zł. Niech na każdym stole zapłonie ten ogień i znak miłosierdzia dzielenia się z potrzebującymi.
 5. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 6. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
 7. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 08.00, 09.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się Kiermasz zorganizowany przez s. Ewę, Rodzinę bł. Edmunda i młodzież naszej parafii. Podczas Kiermaszu będzie można nabyć pierniczki i ozdoby świąteczne. Ofiary z Kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z rodzin z problemami.
 8. W kościele św. Floriana w sklepiku można nabyć kalendarze misyjne na nowy rok 2022.
 9. Przed nami ostatnie dni Adwentu: roraty o godz. 06.00 i 18.00 dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Niech przynoszą serduszka z napisaną intencją oraz imieniem i nazwiskiem. Jak co roku, będzie losowanie figurki Matki Bożej, a na końcu specjalne nagrody. Nagrody dla dzieci, które brały udział w roratach zostaną rozdane w czwartek na Mszy św. roratniej o godz. 18.00. W czasie Rorat, można złożyć ofiarę na urządzenie szopki.
 10. Przy ołtarzu św. Faustyny i św. Jana Pawła II, jest „Kosz Miłosierdzia”. Do kosza można przynosić artykuły żywnościowe: cukier, kasze, ryż, konserwy, herbatę, itp. Parafialny Zespół Caritas przed świętami zaniesie je do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i do osób samotnych.
 11. W tym roku w związku z epidemią nie będzie jednego wyznaczonego dnia na spowiedź, nie będzie też kapłanów z innych parafii. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i popołudniu. Spowiadamy także na tygodniu od godz. 15.00 do zakończenia Mszy świętej wieczornej o godz.18.00. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi adwentowej i nie odkładać jej na następne dni.
 12. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w czwartek o godz. 15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 13. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia codziennie po Mszy świętej o godz. 15.00. Prosimy wspólnoty o prowadzenie Nowenny.
 14. W piątek, 24 grudnia, dzień Wigilii Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. będą odprawione tylko rano o godz. 06.00, 07.00 i 07.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W piątek wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma Św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.). Tradycyjnie już Betlejemskie Światło Pokoju pali się przed głównym ołtarzem naszej świątyni. Każdy może zabrać je do swojego domu, by odpalić od niego świecę podczas kolacji wigilijnej.
 15. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału w uroczystej Pasterce. Będą dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 16. W sobotę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 19.00.
 17. W niedzielę, w drugi dzień świąt obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw  i  rodzin. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.
 18. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  – w sobotę  – uroczystość Narodzenia Pańskiego.