Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Wielkanocna


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele i jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach i osobistą modlitwę.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział przy rozbieraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Za pomoc i poświęcony czas niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim.
 3. Nieszpory dzisiaj o godz.18.00.
 4. W poniedziałek o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci „Familia". Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Ten dzień został ustanowiony przez Episkopat Polski w 2002 r dla upamiętnienia księży, którzy byli ofiarami systemów totalitarnych szczególnie nazizmu i komunizmu. W czasie II wojny światowejzginęło prawie 3 tysiące polskich duchownych. Było to 20 procent przedwojennego duchowieństwa. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Objazd chorych od godz. 08.00.
 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. W miesiącu tym uwielbiać będziemy Pana Jezusa przez oddawanie czci Jego Matce. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 8. 1 maja w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz.16.15 w dolnym kościele przy parafii Trójcy Przenajświętszej (kaplica Zmartwychwstania). Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie zbierana taca gospodarcza na potrzeby naszej parafii.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca czuwanie misyjne od godz. 20.00.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 2.