Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

 

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.16.00 i o godz.18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.15, dla dorosłych o godz. 08.00 i po Mszy św. o godz. 15.00, dla młodzieży o godz. 19.00.
  3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne" - do nabycia przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
  4. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II i św. Faustyny wystawiony jest Wielkanocny Kosz Miłosierdzia. Można tam składać żywność i chemię. Dary te zostaną rozprowadzone przez Caritas do osób potrzebujących z naszej parafii.
  5. Na stoliku przy pokoju spowiedzi wystawione są skarbonki pod nazwą „Czas Miłosierdzia”. Zrezygnuj z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki na wsparcie osób biednych. Skarbonki złożone będą przy ołtarzu w czasie poświecenia pokarmów.
  6. W piątek 19.03. Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nowenna na tygodniu do św. Józefa przed uroczystością o godz. 17.40.
  7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Michał Grochowina - Oficjał Sądu Biskupiego. Zachęcamy do udziału.
  8. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzież przychodzi na parafialne rekolekcje wielkopostne.
  9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 4.