Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła 31.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry i braci zakonnych oraz nowe powołania do życia konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy w naszej modlitwie o Siostrze Ewie i jej Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny z Dębicy.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszej Scholii i gości z Mielca. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. Ze względu na koncert Kolęd i Pastorałek adoracja niedzielna przed Najświętszym Sakramentem będzie od godziny 15.00 do 16.00.
 4. Wspólnota Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację w poniedziałek po Mszy św. o godz.15.00. Rozpoczniemy różańcem świętym i łączyć będziemy się duchowo ze Wspólnotami na Ogólnopolskim Czuwaniu Nocnym na Jasnej Górze (1 na 2 luty). Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i parafian.
 5. We wtorek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz: 6.00, 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa gromnic podczas każdej Mszy świętej. Ofiary z tacy przeznaczone na Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 6. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00.
 7. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Zdzisława Sadło od Wspólnoty Grupy Modlitwy św. O. Pio
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz.17.00.
 9. Ze względu na epidemię nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca, jedynie w nagłych wypadkach. Chorych planujemy odwiedzić za miesiąc w I sobotę marca, dlatego już dziś bardzo prosimy sąsiadów, aby przekazali tę informację osobom chorym, samotnie żyjącym.
 10. W sobotę, 6 lutego o godz.16.15 w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się Męski Różaniec. Podczas nabożeństwa konferencje na temat zawierzenia Maryi wygłosi Andrzej Duffek. Wyjątkowo zapraszamy nie tylko mężczyzn, ale i całe rodziny, wszystkich pragnących bardziej poznać jaka jest istota oddania Matce Bożej.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 10, klatka 1.