Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Chrztu Pańskiego


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Zgodnie z polską tradycją dekoracja bożonarodzeniowa  i śpiew kolęd potrwa do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).
  2. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Biorąc pod uwagę liczne telefony od naszych parafian, którzy bojąc się o swoje zdrowie, informują nas, że niektórzy nasi parafianie nie noszą maseczek podczas Mszy świętych, bardzo prosimy wszystkich o zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki podczas nabożeństw w naszym kościele. Osoby, które nie mogą nosić maseczki ze względów zdrowotnych bardzo prosimy, aby w czasie Mszy świętej stanęły w bezpiecznym miejscu zachowując dystans społeczny.
  4. W tym tygodniu na Spotkanie Kolędowe i Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy mieszkańców ulic i bloków:

- w poniedziałek: Okulickiego, blok: 10, 16, 28, 52, 54.

- we wtorek: Okulickiego, blok: 2, 18, domki, blok: 6, 7A, 8.

- w środę: Okulickiego, blok: 4, 1A, 1B, 1C, 26.

- w czwartek: Okulickiego, blok: 22 i ks. Jerzego Popiełuszki, blok: 9, 11, 12, 12 A, 13, 15, 17 A, 25.

- w piątek: 1 Sierpnia, blok: 1, 3, 5, 7, 11, 13, 15.

-w sobotę: 1 Sierpnia, blok 17, 19, 22, hotel, Handlowa, ks. Józefa Skoczyńskiego blok: 2, 4, 6, 8.

W czasie Mszy świętej będziemy się modlić w intencji tych rodzin. Po Mszy św. każda rodzina otrzyma pamiątkowe folderki i obrazki kolędowe. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą małą buteleczkę z wodą do poświęcenia, aby później nią pokropić swoje mieszkanie, a także dewocjonalia, które również zostaną poświecone podczas naszego spotkania kolędowego. Przypominamy, że zbiornik z wodą święconą jest postawiony przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Tradycyjne ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na utrzymanie parafii, gdyż z racji pandemii i mniejszej liczby osób w kościele budżet parafii został poważnie uszczuplony. Wszystkich Ofiarodawców, jak co roku zapisujemy w „Księdze Ofiarodawców”. Ofiary z racji kolędy można składać na tacę podczas naszego Spotkania Kolędowego, a także w niedzielę na tacę  w  kopercie z dopiskiem „kolęda” lub przelać na nasze konto parafialne. Przekazy na konto parafialne znajdują się na stoliku za ławkami. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie, wyłożony jest również na kartkach znajdujących się na stoliku za ławkami, a także na stronie internetowej naszej parafii. Już dziś wszystkim składamy serdeczne podziękowania, za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii z racji kolędy, te w kopertach jak i przelewane na nasze konto parafialne.

  1. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 10, klatka 1.