Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Miłosierdzia Bożego


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

  1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest w Kościele Katolickim Święto ku czci Bożego Miłosierdzia ustanowione w 2000 r. przez papieża św. Jana Pawła II podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej. Święto to zostało ustanowione w wyniku objawień mistycznych św. siostry Faustyny Kowalskiej. Według nich sam Jezus Chrystus żądał ustanowienia tego święta i dał obietnice związane z nim. Dlatego dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej będzie Msza św. transmitowana na stronie internetowej diecezji sandomierskiej. Po Mszy św. misyjna zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego Miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie chorym i potrzebującym pomocy. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas.
  3. Nieszpory dzisiaj o godz.18.00.
  4. Makulatura na misje - to charytatywna inicjatywa wspomagająca budowę studni w afrykańskich wioskach. W ramach tej akcji zapraszamy do składania makulatury do kontenera, który będzie postawiony od wtorku przy budynku Poczty Polskiej.
  5. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 19.00, który będzie prowadzony przez s. Ewę i młodzież naszej parafii.
  6. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie w Kawiarence Miłosierdzia.
  7. Za tydzień w niedzielę, w Roku Rodziny na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się peregrynacja do naszej parafii Ikony św. Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie zawierzenie rodzin naszej parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu. Prosimy, aby małżonkowie przyszli razem na Mszę św.
  8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 8.
  9. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Mieczysława Krupa, + Władysława Wałęga, + Zofia Robak, + Eugeniusz Bytnar, + Wiktor Kułaga, + Krystyna Przepłata, + Bożena Czekała, + Zbigniew Sobina, + Grzegorz Sadło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.