Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Palmowa


Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

 

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.16.00 i 18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Jeżeli chodzi o spowiedź przed Świętami, to w związku z zaistniałą sytuacją, każda parafia w Stalowej Woli organizuje spowiedź indywidualnie. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem. Spowiadamy także na tygodniu od godz. 15.00 do 18.30. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi wielkopostnej i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
 3. Chorzy, którzy przed świętami wielkanocnymi pragną skorzystać ze spowiedzi świętej i przyjąć Komunię św. zgłaszamy w zakrystii lub telefonicznie w kancelarii parafialnej. Chorych odwiedzimy w środę od godz. 08.00.
 4. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II i św. Faustyny wystawiony jest Wielkanocny Kosz Miłosierdzia. Można tam składać żywność i chemię. Dary te zostaną rozprowadzone przez Caritas do osób potrzebujących z naszej parafii
 5. Na stoliku przy pokoju spowiedzi wystawione są skarbonki pod nazwą „Czas Miłosierdzia”. Zrezygnuj z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki na wsparcie osób biednych. Skarbonki złożone będą przy ołtarzu w czasie poświecenia pokarmów.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 kwietnia w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się Męski Różaniec. Rozpocznie się o godz.16.15 modlitwą różańcową, następnie będzie miało miejsce nabożeństwo oraz Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym obchodzi się pamiątkę Męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Przed nami Triduum Paschalne.
 •  WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa.

O godz. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. /adoracja do godz.22.00/

 • WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.

Obowiązuje post ścisły. 

Adoracja od godz. 08.00 do 24.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

O godz. 18.00 - Nabożeństwo Męki Pańskiej i złożenie Pana Jezusa do grobu oraz Gorzkie Żale (złożone ofiary będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie).

 • WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy.

Pokarmy  na stół wielkanocny będziemy świecić co 15 minut od godz.08.00 do  godz.12.00. Bardzo prosimy o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Osoby, które boją się przyjść do świątyni mogą w domu same odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym, tak  jak to  było  rok temu.

O godz. 19.00  rozpocznie się  Liturgia Wigilii Paschalnej na którą składają się: poświęcenie ognia i wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza święta. Na nabożeństwo przynosimy świece.  Adoracja trwa do godz. 24.00.

 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 6.00 – Rezurekcja, pozostałe Msze św. - jak w każdą niedzielę.

 1. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 6.