Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Świętej Rodziny


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie s. Ewie, ks. Łukaszowi, grupie bł. Edmunda Bojanowskiego i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, oprawę choinek i wszelkie prace przedświąteczne w naszej świątyni.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym liderom bloków i ulic, którzy roznieśli opłatki do naszych domów, a Wam – rodzinom naszej parafii, za życzliwe przyjęcie.
 3. Nieszpory dzisiaj o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, udziela w piątek 31 grudnia 2021 r wiernym Diecezji Sandomierskiej oraz wszystkim przebywającym w tym dniu na jej terenie dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku.
 5. Zakończenie Starego Roku w piątek o godz. 17.00 - Nieszpory i Msza święta, a o północy zapraszamy na Pasterkę Noworoczną. Eucharystią powitamy Nowy Rok 2022.
 6. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 19.00. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana. W tym dniu nie będzie objazdu chorych, gdyż chorych odwiedziliśmy przed świętami Bożego Narodzenia.
 8. Kilka dni po Bożym Narodzeniu zazwyczaj rozpoczynała się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niestety w tym roku ze względu na obostrzenia nie będzie tradycyjnych odwiedzin parafian przez kapłana w ich mieszkaniach i domach. Wizyta duszpasterska - kolęda w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 28 grudnia. Spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków będą rozpoczynać się o godz. 16.30 Nabożeństwem Kolędowym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po nim będzie Msza święta sprawowana w intencji rodzin. Kolędową modlitwą obejmiemy rodziców i dzieci, osoby samotne i dotknięte chorobą. Zwykle podczas kolędy poświęcaliśmy różne dewocjonalia, stąd podczas spotkania będzie możliwość takiego poświecenia. Po Mszy św. każda rodzina otrzyma pamiątkowe foldery i obrazki kolędowe. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą małą buteleczkę z wodą do poświęcenia, aby później nią pokropić swoje mieszkanie. Przypominamy, że zbiornik z wodą święconą jest postawiony przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Tradycyjne ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na utrzymanie parafii, gdyż z racji pandemii i mniejszej liczby osób w kościele budżet parafii został poważnie uszczuplony. Wszystkich Ofiarodawców, jak co roku zapisujemy w „Księdze Ofiarodawców”. Ofiary z racji kolędy można składać na tacę podczas naszego spotkania kolędowego, a także w niedzielę na tacę w  kopercie z dopiskiem „kolęda”. Przekazy na konto parafialne znajdują się na stoliku za ławkami. Już dziś dziękujemy wszystkim  za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne. Są one, Bracia i Siostry, w tym trudnym dla wszystkich czasie, znakiem Waszej wrażliwości, otwartości, dobroci serca i zrozumienia. Pragniemy zapewnić, że wszystkich  Darczyńców ogarniamy wdzięcznością i modlitewną pamięcią wypraszając Boże błogosławieństwo i nieustającą opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu na Spotkanie Kolędowe zapraszamy mieszkańców ulic i bloków:
- we wtorek: KEN, blok: 3, 5, 9, KEN domki i Jana Pawła II blok: 23.
- w środę: Jana Pawła II, blok: 15, 17, 19.
- w czwartek: Jana Pawła II, blok: 1 i 13.

Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych na nabożeństwie różańcowym w następną niedzielę o godz. 18.00.
 2. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca, Taca Gospodarcza na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  - we wtorek – święto świętych Młodzianków, Męczenników.
  - w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.