Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Świętej Rodziny


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie s. Ewie, grupie bł. Edmunda Bojanowskiego, scholii i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, oprawę choinek i wszelkie prace przedświąteczne w naszej świątyni.
  2. Nieszpory dzisiaj o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę o godz.18.00 zostanie odprawiona Msz św. za śp. Stefana Kudybę (ojca ks. Andrzeja) zamówiona od wspólnot parafialnych przy naszej parafii.
  4. Zakończenie Starego Roku w czwartek o godz. 17.00 - Nieszpory i Msza św.
  5. Ze względu na nowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną nie będzie w tym roku Mszy św. się o północy. Intencja z tej Mszy św. zostanie odprawione w Nowy Rok o godz. 11.00.
  6. W piątek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 19.00. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Ze względu na uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca nie będzie objazdu chorych,  gdyż chorych odwiedziliśmy przed świętami Bożego Narodzenia.
  8. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godzinie 16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej, a po nim będzie Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  9. W tym roku w związku z sytuacją sanitarną w naszej parafii, podobnie jak w całej diecezji nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie, a mieszkańców naszej parafii będziemy zapraszać na wspólną modlitwę do kościoła. Szczegóły tych kolędowych spotkań podamy za tydzień w ogłoszeniach parafialnych.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 8, klatka 2.