Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Trójcy Świętej


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej 30.05.2021 r.

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Z tej racji zachęcamy jeszcze do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, aby wypełnić to kościelne przykazanie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ani Orłowskiej chorej na SMA 1.
 3. Bardzo gorąco dziękujemy Ofiarodawcy z naszej parafii za zakup do świątyni dwóch kropielnic. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 5. Od wtorku rozpoczynamymiesiąc czerwiec.Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
 6. We wtorek 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka – życzymy wszystkim dzieciom opieki Matki Bożej i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 7. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00. Zapraszamy.
 8. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Aleksandra Dołowego ojca księdza Mirosława, zamówiona od wspólnot parafialnych.
 9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Prosimy wspólnoty o udekorowanie czterech ołtarzy wokół kościoła. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza procesja Bożego Ciała odbędzie się tylko wokół kościoła. Ze względu na panującą epidemię nie będzie procesji ulicami miasta. Msze święte w tym dniu o godz. 06.30, 08.00, o 09.30 uroczysta Msza św. Bożego Ciała i po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie Msza św. recytowana, następne Msze św. o godz. 12.15, 15.00, 17.00 i 19.00.Zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków oraz sztandary. Pamiętajmy o tym, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym, w którym należy przede wszystkim uczestniczyć we Mszy Św., a nie tylko w samej procesji. Natomiast po południu o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Od czwartku, przez osiem kolejnych dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W tym czasie, po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, odbywają się procesje. Zachęcamy do udziału w tej formie kultu Najświętszego Sakramentu.
 11. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek w czasie Mszy świętych, a w piątek od godz.17.30.
 12. Objazd chorych w I sobotę miesiąca od godz. 08.00.
 13. W I sobotę miesiąca czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana.
 14. Msza święta Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 15. W sobotę, 5 czerwca w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się Męski Różaniec. Rozpocznie się o godz.16.15 modlitwą różańcową, następnie będzie miało miejsce nabożeństwo oraz Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP.
 16. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 7.