Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Trójcy Świętej - XI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej - XI Niedziela zwykła 12.06.2022 r.

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Z tej racji zachęcamy jeszcze do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, aby wypełnić to kościelne przykazanie.
 2. Za ofiary, które złożyli rodzice młodzieży bierzmowanej i dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej zostały zakupione naczynia liturgiczne: monstrancja i kustodia, które zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 9.30 w Uroczystość Bożego Ciała. W imieniu całej wspólnoty parafialnej bardzo dziękujemy rodzicom za złożone ofiary.
 3. Dzisiaj 12.06. mija 23 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Dziękujmy Panu Bogu za dar obecności na Ziemi Sandomierskiej naszego wielkiego rodaka, papieża św. Jana Pawła II i prośmy Miłosierdzie Boże przez Jego wstawiennictwo o opiekę nad naszą Parafią, Diecezją i Ojczyzną.
 4. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
 5. Dzisiaj Siostry Służebniczki Dębickie modlą się i kwestują na rzecz budowy domu dla chłopców w Skoczowie. Siostry po Mszy św. będą rozprowadzać cegiełki Ikony bł. Edmunda, kubeczki, płyty, różańce i inne rzeczy na ten cel przeznaczone.
 6. W poniedziałek 13 czerwca o godz.18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. dr Michał Grochowina Oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Serdecznie zapraszamy.
 7. W poniedziałek mija kolejna rocznica nominacji ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Diecezji Sandomierskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku ze względu na Kongres Eucharystyczny w naszej diecezji procesja będzie przebiegała ulicami naszej parafii. Msze święte o godz.: 06.30, 08.00, 09.30, 12.15, 17.00 i 19.00. Tradycyjna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 09.30. Pamiętajmy o tym, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym, w którym należy przede wszystkim uczestniczyć we Mszy Św., a nie tylko w samej procesji. Bardzo prosimy wspólnoty o udekorowanie czterech ołtarzy, a także zwracamy się z gorąca prośbą do osób, które posiadają ogródki działkowe o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało. Kwiaty prosimy przynosić do naszej świątyni w środę do godziny 12.00. W uroczystość Bożego Ciała o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez wspólnotę. W tym dniu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00.
 9. Od czwartku, przez osiem kolejnych dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W tym czasie, po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, odbywają się procesje. Zachęcamy do udziału w tej formie kultu Najświętszego Sakramentu.
 10. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 11. Franciszkański Zakon Świeckich w najbliższą niedzielę 19 czerwca zaprasza na godzinę 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na spotkanie w salce.
 12. Centrum Życia i Rodziny zwraca się z uprzejmą prośbą o zaangażowanie w kampanię „Dzień Ojca na nowo”, która ma na celu ustanowienia Dnia Ojca na 19 marca – tj. na uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef może stać się odpowiedzią na współczesny kryzys ojcostwa i męstwa, jako przykład do naśladowania, ale też jako wyjątkowy święty wstawiający się za mężczyznami. Aby tak się stało, potrzebna jest decyzja Sejmu, dlatego bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do poparcia tej inicjatywy i złożenia podpisu pod tą petycją. Podpis pod petycją można złożyć w zakrystii.
 13. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w poniedziałek –  wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  - w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  - w piątek  - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 14. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Marek Górbiel, + Jadwiga Bosak, + Stanisław Jarosz, + Helena Kruk, + Mieczysław Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.