Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Zesłania Ducha Świętego


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23. 05. 2021 r.

 1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w Kościele.
 2. Biskup ordynariusz z radością informuje, że 17 czerwca o godz. 11.00, w sandomierskiej Bazylice Katedralnej odbędą się obchody 60 rocznicy święceń kapłańskich ks. bp. Edwarda Frankowskiego. Mając na względzie obowiązujące nadal ograniczenia sanitarne, co do ilości osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach, prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Jubilata. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalną telewizję internetową.
 3. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 06.00, 06.30, 07.30 - w kościele św. Floriana, o 09.00, 11.00, 15.00 i 18.00 - w kościele Źródło Miłosierdzia. Z racji święta kościelnego w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W dniu 25 maja, we wtorek w dekanacie Stalowa Wola w naszej parafii św. Floriana odbędzie się adoracja wspólnot (wspólnota parafii św. Floriana i wspólnota konkatedry MBKP). Modlitwy rozpoczną się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. po której odbędzie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem wraz z modlitwą różańcową. O godz. 17.30 weźmiemy udział w nabożeństwie majowym. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem. Nasze wspólnoty szczególnie modlić się będą w intencji wynagrodzenia NSPJ za grzechy pychy i nie liczenia się z Bożym Prawem. Zachęcamy do osobistego włączenia się w nurt przygotowań i do samego świętowania poprzez codzienny akt poświęcenia się Sercu Bożemu. Zapraszamy na adorację członków wspólnot NSPJ, oraz wszystkich chętnych z parafii.
 6. W środę o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci „Familia". Serdecznie zapraszamy.
 7. W środę obchodzimy Dzień Matki. Polecajmy wszystkie matki Panu Bogu i Matce Bożej dziękując za ich miłość, trud i poświęcenie włożone w nasze wychowanie w wierze katolickiej.
 8. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zachęcamy do modlitwy o powołania i za kapłanów.
 9. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00. Wieczór Uwielbienia poprowadzi młodzież naszej parafii wraz z s. Ewą i ks. Pawłem.
 10. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Z tej racji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, aby wypełnić to kościelne przykazanie.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 6.