Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.

 

  1. Pragniemy wszystkich poinformować, że nasz parafianin brat Michał Stec, syn Romana, urodzony w Stalowej Woli, profes Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej zamierza przyjąć święcenia prezbiteratu, które zostały zaplanowane na dzień 15 maja 2021 r. w kościele kapucynów pw. Zwiastowania Pańskiego w Krakowie. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić tutejszy urząd parafialny lub rektora Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Polecajmy brata Michała w modlitwie Chrystusowi Dobremu Pasterzowi i Maryi Matce Kapłanów.
  2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele „Źródło Miłosierdzia”.
  3. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 18.00.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Będzie również w tym dniu Msza św. o godz. 15.00. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego przeznaczona na KUL.
  5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocy.
  6. Przyszła niedziela kończy Oktawę Wielkanocy. Jest to tak zwana Niedziela Biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia będzie również Msza św. o godz. 15.00. Przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego w każdym dniu tygodnia, o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  7. W najbliższą Niedzielę w Święto Miłosierdzia Bożego Msza św. wspólnoty Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę. Serdecznie zapraszamy.
  8. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknej i godnej oprawy liturgii w czasie tych świąt. Szczególne podziękowanie składamy kapłanom, s. Ewie, scholii, Rodzinie błog. Edmunda Bojanowskiego, panom kościelnym, organistom, ministrantom i osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański. Wszystkich polecamy Bożej opiece i Bożemu Miłosierdziu.
  9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 7.

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego naszym Parafianom i Gościom, składamy najpiękniejsze życzenia.

Niech pokój i miłość Zmartwychwstałego Pana napełnia wasze serca i rodziny.

Niech Was prowadzi drogą miłosiernej miłości i wszystkim błogosławi.