Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


V Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

 

 1. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkiego Postu w naszych kościołach zgodnie ze zwyczajem zasłania się krzyż, aby ukazać go w całej pełni podczas Liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Michał Grochowina - Oficjał Sądu Biskupiego. Nauki rekolekcyjne będą głoszone
  w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz.:
 • 06:00
 • 08:00
 • 15:00
 • 18:00
 • Msze św. o godz. 06:30 i 07:30 pozostają bez zmian.
 1. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzież przychodzi na Mszę św. o godz. 18:00.
 • w poniedziałek klasy VI;
 • we wtorek klasy VII i VIII.
 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14:00 w kościele Źródło Miłosierdzia.
 2. W minionym tygodniu w naszej świątyni zostały zamontowane nowe ekrany do wyświetlania tekstów pieśni i modlitw. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.16:00 i 18:00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:15, dla dorosłych o godz. 08:00 i po Mszy św. o godz. 15:00, dla młodzieży o godz. 19:00.
 5. Modlitewne spotkanie dla maturzystów będzie we wtorek 23 marca w kościele Matki Bożej Różańcowej na Ozecie o godz. 14:30. Zapraszamy maturzystów do wspólnej modlitwy.
 6. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godz. 15:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i pasyjne czuwanie ze św. O. Pio. Zapraszamy członków i sympatyków
 7. Nasza parafialna spowiedź wielkopostna będzie w środę od godz. 09:00 do 12:00 i po południu od godz. 15:00 do 18:00. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem. Spowiadamy także na tygodniu od godz. 15:00 do 18:30. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi wielkopostnej i nie odkładać jej na następne dni.
 8. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie korzystają z obecności kapłana w pierwszą sobotę miesiąca, a chcą przed świętami wielkanocnymi skorzystać ze spowiedzi świętej i przyjąć Komunię św. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub telefonicznie w kancelarii parafialnej.
 9. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II i św. Faustyny wystawiony jest Wielkanocny Kosz Miłosierdzia. Można tam składać żywność i chemię. Dary te zostaną rozprowadzone przez Caritas do osób potrzebujących z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy pokoju spowiedzi wystawione są skarbonki pod nazwą „Czas Miłosierdzia”. Zrezygnuj z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki na wsparcie osób biednych. Skarbonki złożone będą przy ołtarzu w czasie poświecenia pokarmów.
 11. W czwartek (25.03), obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, modlimy się w intencji świętości życia.
 12. Jednym z owoców dobrze przeżytego czasu Wielkiego Postu może też być dar Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. To szczególna służba życiu, które w naszych czasach jest szczególnie zagrożone. Obrzęd złożenia tego daru nastąpi w czwartek w uroczystość Zwiastowania NMP na Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00. Deklaracje daru duchowej adopcji możemy zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 13. W czwartek (25.03.), swoje urodziny obchodzi nasz brat w kapłaństwie ks. prałat Jan Kozioł. Uroczysta Msza św. w intencji naszego Jubilata zostanie odprawiona o godz. 18:00. Księdzu prałatowi Janowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, św. Jana i św. Floriana oraz długich lata życia.
 14. W piątek o godz. 15:00 Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci „Familia". Serdecznie zapraszamy.
 15. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
 16. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 16, klatka 5.