Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


V Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła 07.02.2021 r.

  1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele Źródło Miłosierdzia.
  2. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz.18.00.
  3. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Zdzisława Sadło od Wspólnoty Intronizacyjnej.
  4. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać w Kościele XXIX Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorych uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. W Diecezji Sandomierskiej tegoroczne obchody będą wyglądały następująco: 11 lutego, o godz. 12.00 – Msza Święta w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia w kościele św. Ducha w Sandomierzu pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Msza Święta będzie transmitowana przez diecezjalne media oraz Radio Kielce na falach 101,4 MHz. W naszej parafii w tym dniu o godz. 09.00 będzie spowiedź dla chorych, a po niej o godz. 10.00 Msza św. połączona z obrzędem namaszczenia chorych. Prosimy rodziny i sąsiadów naszych seniorów o pomoc w transporcie osób starszych i chorych. Osoby chore i w podeszłym wieku, które nie mogą być w świątyni na Mszy św. zachęcamy do duchowej łączności z obchodami diecezjalnymi i parafialnymi.
  5. W piątek (12.02), zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00 prowadzony przez młodzież z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem nasza młodzież, która tak pięknie posługuje w naszej parafii będzie rozprowadzała pączki i inne słodkości, z których dochód przekazany zostanie na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii. Prosimy o hojność serca.
  8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 10, klatka 2.
  9. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Marian Medyński, + Urszula Skubida, + Grzegorz Krysa, + Stanisława Górska, + Tadeusz Tyksiński, + Salomea Szewczyk, + Tadeusz Jarema, + Zdzisław Sadło, + Krystyna Stawidło, + Krzysztof Wojtyna, + Magdalena Kowal, + Danuta Holeniewska - Janas, + Jacek Kaczmarski, + Sabina Pawełek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.