Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VI Niedziela Wielkanocna


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz.11.00 i 12.30 dzieci z klas III będą przeżywały Uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby pozostali wierni wybrali w tym dniu inną godzinę Mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że Msze św. o godz. 11.00 i 12.15 będą odprawione w kościele św. Floriana.
 2. Dzieci I Komunijne i Rodziców  zapraszamy w Białym Tygodniu do udziału w nabożeństwie majowym o godz.17.30,  a po nim na Mszę św.
 3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz.18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych na tygodniu o godz. 17.30,a w niedzielę o godz.18.00.
 4. Próba liturgiczna dla dzieci klas IV obchodzących rocznicę I Komunii Świętej o godz. 16.00 dla klasy 4a i 4c we wtorek, a dla klasy 4b i 4d we czwartek również o godz. 16.00. W tych dniach nie będzie adoracji  Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 16.00.
 5. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Jana Fus - zamówiona od Róży Różańcowej Misyjnej nr. 9 (męskiej) i za śp. Aleksandra Dołowego ojca księdza Mirosława zamówiona przez  Parafialny Zespół Caritas.
 6. W czwartek 13 maja o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Dyrektor Duszpasterstwa Katechetycznego ks. dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączone z nabożeństwem majowym.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 nasz parafianin brat Michał Stec, profes Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej, będzie sprawował Pierwszą Mszę Świętą Prymicyjną. I po niej o godz. 13.30 będzie uroczystość I Komunii Świętej dzieci z Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych. Polecajmy nowego kapłana Michała pracownika Winnicy Pańskiej i dzieci I Komunijne opiece Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza i Maryi Matce Piękniej Miłości.
 10. Msza św. niedzielna  z godz. 12.15 będzie  odprawiona w kościele św. Floriana, podczas której będziemy przeżywać 77 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 4.