Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji w tym TygodniuTrzeźwości i zbliżającym się okresie Wielkiego Postu i ofiarowanie jej w intencji osób, które są uzależnione od alkoholu oraz ich rodzin.
  2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
  3. Dzisiaj przed kościołem młodzież rozprowadza pączki i inne słodkości, z których dochód przekazany zostanie na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii. Prosimy o hojność serca.
  4. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.
  5. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas nawrócenia i pokuty, czas przygotowania do Uroczystości Paschalnych. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zobowiązań modlitewnych, a także do udziału w nabożeństwach pokutnych.
  6. W Środę Popielcową, Msze św. z posypaniem głów popiołem, o godz.: 6.00, 6.30, 7.30, 09.00, 11.00, 15.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na dzieła pokutne diecezji prowadzone przez Caritas. W czasie postu nie urządza się żadnych zabaw, tańców czy wesel. Pamiętajmy, że jest to czas męki naszego Zbawiciela. W środę rozpoczynają się dni modlitw o ducha pokuty.
  7. Nabożeństwa pokutne:

DROGA KRZYŻOWA

-  dla dzieci - w piątek o godz. 17.15.

-  dla dorosłych - w piątek o godz. 08.00 i po Mszy św. o godz. 15.00.

-  dla młodzieży - w piątek o godz. 19.00.

GORZKIE ŻALE:

-  dla wszystkich - niedziela, godz. 18.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny. Można będzie złożyć ofiarę na urządzenie „ Ciemnicy" i „Bożego Grobu".

  1. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 10, klatka 3.