Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie


Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

 1. Dzisiaj o godz. 11:00 nasz parafianin brat Michał Stec, profes Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej będzie sprawował Pierwszą Mszę Świętą Prymicyjną. Po niej o godz. 13:30 będzie uroczystość I Komunii Świętej dzieci z Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych. Polecajmy nowego kapłana Michała, pracownika Winnicy Pańskiej i dzieci I Komunijne opiece Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza i Maryi Matce Pięknej Miłości.
 2. Msza św. z godz. 12:15 będzie odprawiona w kościele św. Floriana, podczas której będziemy przeżywać 77 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino.
 3. Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha Świętego o godz. 18:00.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w niedzielę o godz. 18:00, na tygodniu o godz. 17:30.
 5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 6. Od poniedziałku (17 maja), Msze św. poranne w ciągu tygodnia sprawowane będą w kościele św. Floriana.
 7. W środę 19 maja o godz. 15:00, Msza św. z udziałem Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Wspólnota zaprasza członków i zainteresowanych na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kawiarence.
 8. Spotkania dla bierzmowanych: w poniedziałek klasy VI, we wtorek klasy VII, w czwartek klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz. 18:00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele. Spotkanie dla uczniów klas VIII obowiązkowe – związane z bezpośrednim przygotowaniem do bierzmowania.
 9. Próba liturgiczna dla dzieci klas IV obchodzących rocznicę I Komunii Świętej o godz. 16:00 dla klasy 4a i 4c we wtorek, a dla klasy 4b i 4d we czwartek również o godz. 16:00. W tych dniach nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 16:00.
 10. Przypominamy o obowiązku odbycia spowiedzi wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 11. W najbliższą niedzielę Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 09:30 i 11:00.
 12. W najbliższą niedzielę Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
 13. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 5.