Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VIII Niedziela Zwykła


VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji w tym Tygodniu Trzeźwości i zbliżającym się okresie Wielkiego Postu i ofiarowanie jej w intencji osób, które są uzależnione od alkoholu oraz ich rodzin.
 2. Caritas Diecezji Sandomierskiej informuje, że w związku z przewidywanym napływem uchodźców z Ukrainy zostało zabezpieczonych 120 miejsc w ośrodkach Caritas oraz w parafiach. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz pozostaje w kontakcie z Biskupami i Księżmi, którzy pracują na Ukrainie.
 3. Ze względu na dramatyczną sytuację na Ukrainie Episkopat Polski prosi wszystkich wiernych o pomoc dla naszych braci i sióstr z Ukrainy. Dlatego dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
 4. Ognisko Pokutne zaprasza dzisiaj na godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego a później na spotkanie robocze w Kawiarence Miłosierdzia z racji przygotowania do rekolekcji w Częstochowie.
 5. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas nawrócenia i pokuty, czas przygotowania do Uroczystości Paschalnych. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zobowiązań modlitewnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych, również papież Franciszek zachęca wszystkich, aby w Środę Popielcową, modlić się i pościć w intencji pokoju.
 7. W Środę Popielcową, Msze św. z posypaniem głów popiołem, o godz.: 6.00; 6.30 i 7.30; - w kościele św. Floriana; oraz o godz.: 09.00, 11.00, 15.00 i 18.00 - w kościele Miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na dzieła pokutne diecezji, prowadzone przez Caritas. W czasie postu nie urządza się żadnych zabaw, tańców czy wesel. Pamiętajmy, że jest to czas męki naszego Zbawiciela. W środę rozpoczynają się dni modlitw o ducha pokuty.
 8. Msza św. Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w siedzibie Caritas.
 9. Na placu przed kościołem św. Floriana, w pobliżu Poczty jest wystawiony kontener na makulaturę. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na misje w Afryce.
 10. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30.
 11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godziny 08.00.
 12. W sobotę czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach w następną niedzielę o godz. 18.00.
 14. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca, Taca Gospodarcza. Pieniądze z tacy będą przeznaczone na zapłacenie rachunków za gaz, które w tym roku urosły o 400 procent.
 15. Msza Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłego ks. prob. Mariana Balickiego w 3 rocznicę jego śmierci w sobotę o godz. 15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 16. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w sobotę - święto św. Kazimierza, królewicza
 17. Nabożeństwa pokutne:

DROGA KRZYŻOWA
- dla dzieci - w piątek o godz. 17.15.
- dla dorosłych - w piątek o godz. 08.00 i po Mszy św. o 15.00.
- dla młodzieży - w piątek o godz. 19.00

GORZKIE ŻALE:
- dla wszystkich - niedziela, godz. 16.00 i 18.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny.
Można będzie złożyć ofiarę na urządzenie „ Ciemnicy" i „Bożego Grobu".