Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15.08.2021 r

  1. W miesiącu sierpniu modlimy się szczególnie o dar trzeźwości dla naszego Narodu.
  2. Dzisiaj w Stalowej Woli, ks. bp Edward Frankowski obchodzi 60-lecie posługi kapłańskiej. Msza jubileuszowa odbędzie się w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 10.30. Polecajmy dostojnego Jubilata naszym modlitwom.
  3. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapraszają na koncert „Stalowa Wola Jednego Serca”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 na Stalowowolskich Błoniach. W koncercie wezmą udział najsłynniejsi twórcy i wykonawcy muzyki religijnej w Polsce: soliści, orkiestra i chór „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Widowisko poprowadzi Jan Budziaszek, a dyrygować będzie Hubert Kowalski. Zachęcamy do udziału, tym bardziej, że w koncercie będzie brała udział młodzież z naszej scholii parafialnej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
  4. Nieszpory Niedzielne o godz.18.00.
  5. Msza św. z udziałem Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek o godz.15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  6. W dniach od 21-22.08 w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli odbędą się rekolekcje pod hasłem: „Zawierz Jezusowi”. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.
  7. W niedzielę 29 sierpnia o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem odbędzie się poświecenie i nałożenie koron na obraz Matki Bożej Pocieszenia. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest na plakatach przed kościołem. Tradycyjnie w tym dniu wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Radomyśla. Osoby, które pragną wziąć udział w pielgrzymce, mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjście pielgrzymki spod kościoła św. Floriana o godz. 04.30.
  8. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

. we wtorek – św. Jacka -prezbitera.

. w piątek - św. Bernarda – opata.

. w sobotę - św. Piusa X- papieża.