Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


X Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła 06.06.2021 r.

 

 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 2. Dzisiaj o godz.18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone zezmianą tajemnic różańcowychi procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W czerwcu w dni powszednie o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedzielę o godz. 18.00.Wyjątkowo w Oktawie Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, tylko po Mszy św. o godz.18.00.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 5. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek 11 czerwca 2021 r. w Krakowie, w bazylice OO. Jezuitów, Episkopat Polski na czele z Ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, w 100 – lecie oddania Polski Sercu Jezusa, jakie miało miejsce na Małym Rynku w Krakowie w 1921 r., kolejny raz zawierzy Bożemu Sercu całą naszą Ojczyznę. Zachęcamy, aby duchowo włączyć się w to wielkie wydarzenie podejmując dziewięciodniową nowennę. Nigdy nie możemy zapomnieć, że Otwarte Serce Jezusa jest Źródłem Miłości i Miłosierdzia. Dziękujmy za ten bezmiar dobra, jakie rozlewa się wciąż w naszych sercach poprzez kult i pobożność skierowaną do Serca Bożego! Trwająca pandemia przyniosła ze sobą nie tylko chorobę ciała, ale również zagrożenia duchowe. W wielu obnażyła słabość wiary, małość nadziei. Widzimy jak trudno nam w tych czasach praktykować miłość Boga i bliźniego! Wielu od Boga odchodzi, wielu lekceważy sobie udział w niedzielnej Mszy św., praktykowanie codziennej modlitwy. Jakże aktualne jest wołanie Pana Jezusa o tych, którzy w swej gorliwości i pobożności będą miłością wynagradzać za siebie i za innych. Dlatego w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00 łącząc się z Episkopatem Polski oddamy naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W sobotę 12.06. mija 22 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Dziękujmy Panu Bogu za dar obecności wielkiego Polaka i Papieża św. Jana Pawła II w naszej diecezji.
 8. W najbliższą niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Dyrektor Duszpasterstwa Katechetycznego ks. dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy.
 9. 13 czerwca to rocznica beatyfikacji Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Patrona wiernych świeckich. W tym dniu wszystkie wspólnoty służebniczek rozpoczynają szczególny czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia bieżącego roku 150 rocznicy śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Zapraszamy bardzo serdecznie duszpasterzy i parafian do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie - od 13 czerwca 2021 roku do 13 czerwca 2022 roku. Dziękujemy za duchową łączność z nami w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego – prosimy o modlitwę o Jego kanonizację i o dar nowych powołań do Zgromadzenia.
 10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 8.
 11. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Jan Fus + Antonina Zgrajewicz, + Bronisława Barabasz, + Halina Kawalec, + Romuald Kibort, + Stanisław Pietroniec, + Helena Pawlikowska, + Tadeusz Orłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.