Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła 13.06.2021r.

 

  1. Dzisiaj o godz.18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
  2. Grupa św. O. Pio z naszej parafii wyjechała na XIX Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio do Krakowa, gdzie będzie się modlić w intencji naszej parafii. Dziękujemy Grupie św. O. Pio za pamięć i modlitwę.
  3. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji 82 rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli, a także w intencji Miasta Stalowa Wola, jej budowniczych i mieszkańców. Intencja została zamówiona przez Prezydenta Miasta i Przewodniczącego z Radnymi.
  5. W czwartek 17 czerwca o godz. 11.00, w sandomierskiej Bazylice Katedralnej odbędą się obchody 60 rocznicy święceń kapłańskich ks. bp. Edwarda Frankowskiego. Mając na względzie obowiązujące nadal ograniczenia sanitarne, co do ilości osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach, prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Jubilata. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalną telewizję internetową.
  6. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, które prowadzą wspólnoty parafialne w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 15.00 do godz.18.00. Znajdźmy czas na adorację Najświętszego Sakramentu powierzając siebie i swoje rodziny Chrystusowi Dobremu Pasterzowi.
  7. Msza św. z udziałemWspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w sobotę o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.        
  8. Wsobotę mija 36 rocznica święceń kapłańskich ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
  9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 9.