Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 w Bazylice katedralnej w Sandomierzu 9 diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie. Mszy Świętej przewodniczyć będzie bp Krzysztof Nitkiewicz. Pamiętajmy w modlitwie o nowych kapłanach naszej diecezji.
 3. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 18.00 i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 4. Ponieważ trwa Oktawa Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone ze Msza świętą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od poniedziałku 20-go czerwca będziemy przeżywać Tydzień Eucharystyczny w ramach Diecezjalnego Kongresu. Na afiszu w gablotce są wypisane wszystkie wydarzenia, które będą miały miejsce w różnych miejscach naszej diecezji dla poszczególnych grup i stanów. Kongres zakończy spotkanie w Sandomierzu, a Eucharystii w katedrze w niedzielę 26-go czerwca o godz. 11.00 będzie przewodniczył kard. Muller. W naszym Dekanacie w poniedziałek 20 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski będziemy przeżywać Stację Kongresową z udziałem Ludzi Pracy. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja, o godz. 17.00 konferencja Pana Jana Łopuszańskiego i o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala z Przemyśla. Gorąco zapraszamy wszystkich ludzi pracy do wzięcia udziału w kongresie eucharystycznym.
 6. W środę w kościele Źródło Miłosierdzia o godz. 09.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników ze Szkoły Społecznej.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 8. W czwartek wspominamy narodzenie św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. prałat Jan Kozioł. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Solenizancie.
 9. W czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami otaczamy w tym dniu wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje  obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Jednocześnie przypominamy, że Centrum Życia i Rodziny zwraca się z uprzejmą prośbą o zaangażowanie w kampanię  „Dzień Ojca na nowo”, która ma na celu ustanowienia Dnia Ojca na 19 marca – tj. na uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef może stać się odpowiedzią na współczesny kryzys ojcostwa i męstwa, jako przykład do naśladowania, ale też jako wyjątkowy święty wstawiający się za mężczyznami. Aby tak się stało, potrzebna jest decyzja Sejmu, dlatego bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do poparcia tej inicjatywy i złożenia podpisu pod tą petycją. Podpis pod petycją można złożyć w zakrystii.
 10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 (Budowlanka) w kościele św. Floriana o godz. 07.30 i o godz. 08.30 dla Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych.
 12. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za zakończony rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież.
 13. W najbliższą niedzielę o godz. 09.30 Msza święta z udziałem „Róż Różańcowych Rodziców za dzieci” - Familia. Serdecznie zapraszamy.
 14. Nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się po 15 września. W programie pielgrzymki zwiedzanie wielu ciekaw miejsc, w tym zwiedzanie sanktuarium w San Giovanni Rotondo, gdzie służył Panu Bogu i ludziom św. o. Pio. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki i zapisy u ks. proboszcza.
 15. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  - w czwartek – uroczystość narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  - w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  - w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 16. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, imieniny, rocznice i jubileusze jako duszpasterze składamy najserdeczniejsze życzenia.