Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła 20.06.2021 r.

 

 1. Księża biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Polski z uznaniem przyjęli decyzje rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostały zniesiona od 20 czerwca, czyli od dzisiaj jednocześnie we wszystkich kościołach.
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 18.00.
 4. Trwa rekrutacja na filie Kulu w Stalowej Woli na kierunki dietetyka oraz inżynieria środowiska. Wkrótce mają być uruchomione nauki o rodzinie, administracja oraz bezpieczeństwo narodowe. Zachęcamy do studiowania. Szczegóły na stronie: kandydat.kul.pl.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w Kawiarence Miłosierdzia krótkie spotkanie dla przełożonych wspólnot działających przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w środę o godz.18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.00 różaniec, a po nim nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 7. Młodzież bierzmowaną z klas VIII szkoły podstawowej zapraszamy w środę na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. na spotkanie.
 8. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami otaczamy w tym dniu wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 9. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.30.
 10. W czwartek wspominamy narodzenie św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. prałat Jan Kozioł. Msza św. w intencji ks. prałata Jana zmówiona od wspólnot parafialnych zostanie odprawiona o godz.18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Solenizancie.
 11. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. uczniów, nauczycieli i wychowawców:

- w  środę o godz. 10.00 Zespół Szkół nr 6 Specjalnych,

-  w czwartek o godz.18.00 Publiczną Szkołę Podstawową nr 7,

- w piątek o godz. 07.30 Zespół Szkół Nr 2.

 1. W sobotę o godz.15.00 Msza święta z udziałem „Róż Różańcowych za dzieci Familia”. Serdecznie zapraszamy.
 2. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 10.