Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021 r.

 

  1. Dekretem ks. Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza,  Paweł Byczek nasz wikariusz, został przeniesiony z dniem 1 lipca do parafii Potok Wielki. Z tego powodu pożegnanie ks. Pawła będzie w środę na Mszy św. o godz. 18:00. Ks. Pawłowi dziękujemy za dotychczasową pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnej pracy w nowej parafii. Na jego miejsce ks. Biskup mianował ks. Konrada Durmę. Serdecznie witamy nowego księdza wikariusza w naszej parafii. Życzymy, aby dobrze się czuł wśród nas i aby jego praca i zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
  2. Dzisiaj o godz. 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w Kawiarence Miłosierdzia krótkie spotkanie dla przełożonych wspólnot działających przy naszej parafii oraz odpowiedzialnych za przygotowanie liturgii. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 06:00, 06:30, 07:30, 09:00, 11:00, 15:00 i 18:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 17:30. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ksiądz Paweł Byczek, nasz wikariusz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Z racji święta kościelnego w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na Stolicę Apostolską w Rzymie.
  5. Od czwartku w miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W kościele św. Floriana Msze św. będą o godz. 07:00 i 07:30, a w kościele Źródło Miłosierdzia o godz. 15:00 i 18:00.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 17:30.
  7. W sobotę nocne czuwanie w kościele św. Floriana. Prowadzi grupa misyjna.
  8. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w nagłych wypadkach.
  9. W najbliższą niedzielę przypada rocznica przyjęcia sakry biskupiej i ingresu ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Otoczmy go w tym dniu swoimi modlitwami.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego, blok nr 18, klatka 11.