Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła 11.07.2021.

  1. Dzisiaj o godz. 18:00 Nieszpory Niedzielne;
  2. W najbliższy wtorek 13 lipca o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy.
  3. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „CHRYSTUS DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM”

W tym roku wzorem ubiegłego, z powodu panującej w kraju sytuacji, wędrowanie musi mieć inną formę. Każdego dnia wyruszą 2 grupy i będą pielgrzymowały w formie sztafety (grupa będzie dowożona na miejsce kolejnego dnia pielgrzymowania). Nasza grupa św. Floriana pielgrzymować będzie 10 sierpniaKoszt pielgrzymki to 25 zł, druga osoba z domu/rodziny 15 zł, trzecia i następne 10 złZAPISY W DNIACH: 2 i 3 sierpnia w godz. od 9:00 do 18:00 w salkach pod kościołem. Dodatkowo równolegle z „pielgrzymką sztafetową” wyrusza jedna grupa z noclegami we własnych namiotach. Szczegóły i zapisy dotyczące tej formy pielgrzymowania w zakrystii u księży.

  1. W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
  • w poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
  • we wtorek – Świętych Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w czwartek – Św. Bonawenture
  • w piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel