Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XVI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 Nieszpory.
  2. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Chrystus, Drogą, Prawdą i Życiem”. W tym roku wzorem ubiegłego, z powodu panującej w kraju sytuacji, wędrowanie musi mieć inną formę. Każdego dnia wyruszą 2 grupy i będą pielgrzymowały w formie sztafety (grupa będzie dowożona na miejsce kolejnego dnia pielgrzymowania). Nasza grupa św. Floriana pielgrzymować będzie 10 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 25 zł, druga osoba z domu lub rodziny 15 zł, trzecia i następne 10 zł. Zapisywdniach: 2 i 3 sierpnia w godz. od 09.00 do 18.00 w salkach pod kościołem. Dodatkowo równolegle z „pielgrzymką sztafetową” wyrusza jedna grupa z noclegami we własnych namiotach. Szczegóły i zapisy dotyczące tej formy pielgrzymowania w zakrystii u księży.
  3. W poniedziałek o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. z udziałem Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy św.Wspólnota poprowadzi adorację, na którą zapraszamy wszystkich członków i zainteresowanych.
  4. W najbliższą niedzielę swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców, w najbliższą niedzielę 25 lipca po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

.w czwartek - św. Marii Magdaleny

. w piątek - św. Brygidy – patronki Europy

. w sobotę -  św. Kingi