Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XVII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

  1. Komunikat Sandomierskiej Kurii Diecezjalnej w sprawie celebracji liturgicznych według tzw. rytu przedsoborowego

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że w związku z Motu Proprio Ojca Świętego Franciszka „Traditionis Custodes”, Biskup Ordynariusz wyznaczył jako miejsce celebrowania Mszy św. zgodnie z formami liturgicznymi sprzed reformy dokonanej w duchu Soboru Watykańskiego II, kościół rektoralny pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Jacka w Klimontowie. Msza św. będzie tam sprawowana o godz. 14.00 w niedziele i święta nakazane przez kapłana mającego na to zezwolenie Biskupa Ordynariusza. Biorąc pod uwagę okres wakacyjny, rozwiązanie to mające na względzie dobro duchowe wiernych posiada charakter tymczasowy. Trwają prace nad całościowym uregulowaniem kwestii związanych z celebrowaniem Mszy św. w tzw. rycie przedsoborowym.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 Nieszpory.
  2. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Chrystus, Drogą, Prawdą i Życiem”. W tym roku wzorem ubiegłego, z powodu panującej w kraju sytuacji, wędrowanie musi mieć inną formę. Każdego dnia wyruszą 2 grupy i będą pielgrzymowały w formie sztafety (grupa będzie dowożona na miejsce kolejnego dnia pielgrzymowania). Nasza grupa św. Floriana pielgrzymować będzie 10 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 25 zł, druga osoba z domu lub rodziny 15 zł, trzecia i następne 10 zł. Zapisy w dniach: 2 i 3 sierpnia w godz. od 09.00 do 18.00 w salkach pod kościołem. Dodatkowo równolegle z „pielgrzymką sztafetową” wyrusza jedna grupa z noclegami we własnych namiotach. Szczegóły i zapisy dotyczące tej formy pielgrzymowania w zakrystii u księży.
  3. W poniedziałek o godz.15.00 Msza święta z udziałem „Róż Różańcowych za dzieci Familia”. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Longina Bieszcza zamówiona od sąsiadów z al. Jana Pawła II blok 17 klatka 3.
  5. Msza św. za śp. Irenę Sienicką - żonę pułkownika z rodziny ks. prałata Jana Kozioła zostanie odprawiona w środę o godz.18.00.
  6. Msza św. za śp. Bronisława Słabiaka - ojca siostry zakonnej oraz za śp. Marię Paszko - żony pana kościelnego zamówiona od wspólnot parafialnych została odprawiona w środę 21.07.2021 r. o godz.18.00.
  7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który został ustanowiony przez Kościół miesiącem trzeźwości i abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez ten nałóg.
  8. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca taca gospodarcza na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

. w poniedziałek - św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

. w czwartek - św. Marty.

.  w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.