Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XVIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc sierpień, który został ustanowiony przez Kościół miesiącem trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Ks. bp Tadeusz Bronakowski przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości powiedział: że Polacy piją dziś o 50 procent więcej alkoholu, niż za czasów PRL, a statystyczny Polak wypija niemal 3 – krotnie więcej piwa niż np. mleka, dane te są dramatyczne. Dlatego gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji osób uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez ten nałóg.
 2. Dzisiaj obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii.
 4. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W poniedziałek (2.08) przypada tzw. odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu (także powszedniego), spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 6. W środę 4 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej do Częstochowy. Nasza grupa św. Floriana pielgrzymować będzie 10 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 25 zł, druga osoba z domu lub rodziny 15 zł, trzecia i następne 10 zł. Zapisy w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek (2 i 3 sierpnia) w godzinach od 09.00 do 18.00 w salkach pod kościołem. Dodatkowo równolegle z „pielgrzymką sztafetową” wyrusza jedna grupa z noclegami we własnych namiotach. Szczegóły i zapisy dotyczące tej formy pielgrzymowania w zakrystii u księży.
 7. Msza święta Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz.17.30.
 9. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w nagłych wypadkach.
 10. W sobotę, 7 sierpnia w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się Męski Różaniec. Rozpocznie się o godz.16.15. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP. Konferencję wygłosi ks. Mateusz Szerszeń pt. „Paradoksy Magnificat”. Ulicami miasta z modlitwą różańcową przejdziemy do Braci Kapucynów.
 11. W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Grzegorza Kasprzyckiego misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Ks. Grzegorz w I sobotę miesiąca poprowadzi w kościele św. Floriana o godz. 20.00 czuwanie misyjne, a w niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże o tematyce misyjnej. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc misjom w Papui Nowej Gwinei.
 12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

. w środę– św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

. w piątek - święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Danuta Nowak, + Ryszard Głogowiec, + Bronisław Słabiak, + Waldemar Kania, + Maria Paszko, + Zofia Łebek, + Regina Uchacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.