Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021 r.

 

  1. Dzisiaj Nieszpory o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godz.15.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy członków i sympatyków.
  3. W czwartek, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godz.15.00 Msza święta z udziałem „Róż Różańcowych za dzieci Familia”. Serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek 26. 08. uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w kościele św. Floriana o godz. 07.00 i 07.30 i w kościele Źródło Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  5. Od 21 sierpnia do 1 września będą pielgrzymowały po Polsce Symbole Światowych Dni Młodzieży. W diecezji sandomierskiej po pięciu latach będziemy je mogli zobaczyć 25 sierpnia (w środę) w Sandomierzu. Radując się z tego faktu pragniemy zaprosić wszystkich, którzy przy tych Symbolach modlili się w czasie ich peregrynacji po diecezji jak również w Krakowie w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku lub innych miejscach na świecie. Mamy nadzieję na obecność tych, którzy wybierają się na kolejne – tym razem do Lizbony w Portugalii w 2023 roku. Modlitwa przy Krzyżu i Ikonie, które dotykali i całowali wielcy papieże w tym nasz św. Jan Paweł II, które adorowały miliony młodych osób z całego świata będą wśród nas przez kilka godzin. To czas, który ponownie zbyt szybko może się nie powtórzyć! Szczegóły na plakacie.
  6. W najbliższą niedzielę 29 sierpnia o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem odbędzie się poświecenie i nałożenie koron na obraz Matki Bożej Pocieszenia. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest na plakatach przed kościołem. Tradycyjnie w tym dniu wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Radomyśla. Osoby, które pragną wziąć udział w pielgrzymce mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjście pielgrzymki spod kościoła św. Floriana o godz. 04.30.
  7. Z dumą i radością informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Nabożeństwo rozpoczynające obchody roku jubileuszowego odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w Kościele Źródło Miłosierdzia Bożego przy parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Na uroczystości jubileuszowe zaprasza społeczność siódemki.
  8. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

. we wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

. w czwartek - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

. w piątek – św. Moniki.

. w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.