Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

 

 1. Dzisiaj z naszej parafii o godz. 4.30 wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Radomyśla na uroczystości koronacyjne Matki Bożej Pocieszenia. Dziękujmy Panu Bogu za dar koronacji Matki Bożej Pocieszenia w naszej diecezji.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie scholii dziecięcej i młodzieżowej we wtorek o godz. 17.00 w salce parafialnej.
 4. Msza św. Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00. Po Mszy św. spotkanie w siedzibie Caritas.
 5. Z dumą i radością informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Nabożeństwo rozpoczynające nowy rok szkolny i obchody roku jubileuszowego odbędą się w środę 1 września o godz. 8.00 w Kościele Źródło Miłosierdzia Bożego, przy parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Na uroczystości jubileuszowe zaprasza społeczność Siódemki.
 6. Zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny uczniów, nauczycieli i wychowawców:

- w  środę, na godz. 7.30 w kościele św. Floriana - Zespół Szkół Nr 2, na godz. 9.00 w kościele św. Floriana - Szkołę Społeczną.

- w piątek na godz. 10.00 w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia - Zespół Szkół nr 6 Specjalnych,

 1. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.
 2. Od środy Msze św. poranne w kościele św. Floriana o godz. 6.00, 6.30 i 7.30.
 3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 17.30.
 4. Spotkanie dla młodzieży, która ukończyła klasę VIII szkoły podstawowej i chce przystąpić we wrześniu do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa.
 5. Objazd chorych w I sobotę miesiąca od godz. 8.00.
 6. W I sobotę miesiąca czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana.
 7. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz wraz z księżmi odpowiedzialnymi za duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz moderatorami oazy w diecezji sandomierskiej, pragną zaprosić dzieci i młodzież na Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się 4 września w Sulisławicach, aby tam przedłużać swoją radość, dziękczynienie i dzielić się swoim młodzieńczym entuzjazmem. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Kocham, więc jestem”, które są odpowiedzią serca na miłość do Pana Boga, a jednocześnie dzielenie się Nim we wspólnocie z drugim człowiekiem. Chętni na wyjazd do Sulisławic mogą zapisywać się w zakrystii. Więcej informacji na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej naszej diecezji i parafii.
 8. Msza święta Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę o godz. 17.00. Od godz. 16.15. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca, Taca Gospodarcza na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 10. W najbliższą niedzielę Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele św. Floriana.
 11. Za tydzień w niedzielę o godz.18.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” od 1 września zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat do udziału w zajęciach świetlicowych. Zapisów mogą dokonywać rodzice i opiekunowie prawni dzieci. Więcej informacji na plakatach, w siedzibie Stowarzyszenia lub pod numerem tel. 842 92 80.
 13. W najbliższą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci w Kawiarence Miłosierdzia.
 14. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

- w piątek –  św. Grzegorza Wielkiego, papieża.