Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021r.

 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii.
 3. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Wczoraj podczas Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Sulisławicach nasz lektor Mateusz Ciszyńska otrzymał z rąk ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza wraz z kilkudziesięcioma lektorami z całej diecezji błogosławieństwo na funkcję ceremoniarza podczas liturgii. Nowemu ceremoniarzowi gratulujemy i życzymy wielu łask od Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.
 5. We wtorek i w piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy ukończyli klasę VIII szkoły podstawowej i ich rodziców po Mszy św. o godz.18.00 w Kawiarence Miłosierdzia.
 6. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi dla nas s. Ewa, ks. Konrad i młodzież naszej parafii. Wieczór Uwielbienia będzie trwał od godziny 19.30 do 20.30.
 7. W najbliższą sobotę o godz.10.00 w Nisku w parafii św. Józefa odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Na to wydarzenie w sobotę o godz. 7.00 wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn spod kościoła Matki Bożej Różańcowej na Ozecie. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału. Powrót autokarem.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać od dawna oczekiwaną i wyjątkową dla Polski beatyfikację Sług Bożych Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i założycielki ośrodka dla ociemniałych w Laskach Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość ta będzie miała miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Ze względu na panującą epidemię tylko niewielka liczba osób będzie mogła uczestniczyć we Mszy św. na miejscu beatyfikacji. Dlatego gorąco zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę przez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
 9. Parafia Opatrzności Bożej organizuje 12 września wyjazd na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Cena 65 zł. Zapisy w parafii Opatrzności Bożej po wieczornej Mszy św.
 10. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

- w środę –  święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 1. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Ryszard Sikora, + Irena Szuwalska, + Jan Skrzypek, + Zygmunt Szymański, + Stanisław Tokarski, + Grażyna Wojtak, + Tadeusz Niemiec, + Zofia Stępień, + Stanisława Dudek, + Tadeusz Adler. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.