Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXIV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

 1. Msza Św. dla osób głuchoniemych dzisiaj o godz.13.00 w kościele św. Floriana.
 2. Nieszpory niedzielne o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek 13 września o godz.18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie formacyjno – modlitewne dla grupy św. O.Pio we wtorek po Mszy św. o godz. 15.00 w Kawiarence Miłosierdzia.
 5. Diecezjalna Pielgrzymka Grup Modlitwy św. O.Pio na Święty Krzyż odbędzie się w środę 15 września. Z naszej parafii również wyrusza grupa.
 6. We wtorek próba dla kandydatów do bierzmowania, którzy ukończyli klasę VIII szkoły podstawowej - po Mszy św. o godz.18.00 w kościele.
 7. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI szkoły podstawowej, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. ogodz. 18.00 w Kawiarence Miłosierdzia.
 8. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, którzy ukończyli klasę VIII szkoły podstawowej, rodziców i świadków bierzmowania w sobotę o godz.17.00.
 9. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 również zakończy się Triduum modlitewne dla mających przyjąć sakrament bierzmowania w dniu 20 września, a uczniowie klas VI, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania złożą deklarację wyrażającą pragnienie przyjęcia tego sakramentu na Mszy św. o godz. 18.00.
 10. W sobotę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki - Patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.18.00.
 11. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

. w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

. we wtorek–święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

. w środę – wspomnienieNajświętszej Maryi Panny Bolesnej.

. w czwartek – wspomnienie św. Męczenników, Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

. w sobotę - święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży.