Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXIV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dzień I Komunii Świętej w dwóch turach na Mszach świętych o godz.11.00 i 12.30.  Dziękujemy s. Ewie, katechetom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. Ogarniamy dzieci naszą szczególną modlitwą. Przez cały tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci będą przeżywać Biały Tydzień.
  2. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00. Także dzisiaj 13 września Nabożeństwo Fatimskie. O 19.00 Msza św., następnie Różaniec Fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów działająca przy naszej parafii zaprasza w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (tj .w poniedziałek) na adorację, która rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. Na adorację zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty NSPJ oraz wszystkich chętnych z naszej parafii.
  4. Liderów wspólnot działających przy naszej parafii zapraszamy na spotkanie do Kawiarenki Miłosierdzia we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. Spotkania dla bierzmowanych odbędą się po III Niedzieli września: w poniedziałek 21.09. klasy VI, we wtorek 22.09. klasy VII, w czwartek 24.09. klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele.
  6. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.
  7. W piątek Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną adorację.
  8. Spotkanie dla ministrantów i  kandydatów na ministranta w sobotę o godz.11.00.
  9. Grupa Modlitwy św. O. Pio będzie prowadzić zbiórkę żywności dla osób bez domu. Zbiórka odbędzie się 21.09. w poniedziałek przed kościołem Źródło Miłosierdzia od godz.14.30.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. 1 Sierpnia blok 22, lewa strona bloku, klatka 3 i 4.