Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXIX Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła  17.10.2021r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W parafii pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko, a po niej nastąpi procesja do Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym, gdzie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
 5. W poniedziałek wspominamy św. Łukasza - patrona lekarzy i służby zdrowia. Polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz - nasz wikariusz. Wszystkie wspólnoty parafialne i parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Łukasza.
 6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę o godz.15.00 Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy członków i sympatyków św. O. Pio.
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI w sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00.
 9. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszej parafii z okazji Niedzieli Misyjnej będziemy gościć Siostry Służebniczki Dębickie ze Zgromadzenia s. Ewy, które podzielą się świadectwem życia Ojca Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego i działalnością misyjną Zgromadzenia. Po każdej Mszy św. w tym dniu odbędzie się Kiermasz Misyjny. Ofiary z Kiermaszu Misyjnego i z puszek zostaną przeznaczone na remont dachu Domu Dziecka w Boliwii.
 10. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc modlitewnej pamięci w intencji naszych zmarłych.
  Na karteczkach wypominkowych, wyłożonych na ołtarzach bocznych, jest wyznaczony dzień rodzinnej modlitwy za zmarłych. Oprócz wypominek jednorazowych odmawianych tylko w miesiącu listopadzie można również w zakrystii składać wypominki roczne za  naszych zmarłych. Wypominki roczne polegają na tym, że przed niedzielną Mszą św. kapłan wymienia  dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie życzył), a następnie odmawiane są modlitwy: 1 raz – Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie  modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz. Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii  w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię trwa żywa pamięć modlitewna za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za naszych zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że również za nas ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Miłosierny Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne tylko modlitwa za nasze zbawienie. Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po Mszach św.
 11. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty.
  - w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  - w piątek – święto - rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.