Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXIX Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby misji w Botswanie
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Nabożeństwo różańcowe o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz.17.15, a w niedzielę o godz.18.00.
 5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W kościele Trójcy Przenajświętszej o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko, a po niej nastąpi procesja do Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym, gdzie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc modlitewnej pamięci w intencji naszych zmarłych. Na karteczkach wypominkowych, wyłożonych na ołtarzach bocznych, jest wyznaczony dzień rodzinnej modlitwy za zmarłych. W tym roku oprócz wypominek jednorazowych odmawianych tylko w miesiącu listopadzie można również w zakrystii  składać wypominki roczne za  naszych zmarłych. Wypominki roczne polegają na tym, że przed niedzielną Mszą św. kapłan wymienia  dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie życzył), a następnie odmawiane są modlitwy: 1 raz – Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie  modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz. Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii  w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię trwa żywa pamięć modlitewna za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za naszych zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że również za nas ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Miłosierny Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne tylko modlitwa za nasze zbawienie. Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po Mszach św.
 7. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza swoich członków i wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.15 oraz na spotkanie formacyjne po Mszy św. do kawiarenki.
 8. Spotkania dla bierzmowanych: w poniedziałek klasy VI przychodzą z indeksami, we wtorek klasy VII, w środę klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele, w przypadku klas VII bierzmowani przychodzą na różaniec o godz. 17.15 i Mszę św. i po Mszy św. nie będzie już spotkania.
 9. W najbliższą niedzielę w parafii Trójcy Przenajświętszejo godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. jubileuszowa z okazji 5 - lecia istnienia Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 10. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszym kościele, który rozpocznie się o godz. 19:00.
 11. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 1 B.