Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

  1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz.14.00 w kościele Źródło Miłosierdzia.
  2. Nieszpory dzisiaj o godz.18.00.
  3. Spotkania dla bierzmowanych: w poniedziałek klasy VI, we wtorek klasy VII, w czwartek klasy VIII. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz.18.00 i po Mszy św. wieczornej jest spotkanie w kościele.
  4. W środę przypada patronalne święto Grupy Modlitwy św. O. Pio. Zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków św. O. Pio na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz,15.00, Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Grupa Modlitwy św. O. Pio będzie prowadzić zbiórkę żywności dla osób bez domu. Zbiórka odbędzie się w poniedziałek przed kościołem Źródło Miłosierdzia. Rozpocznie się od godz.14.30 i potrwa do Mszy świętej wieczornej.
  6. W sobotę rozpoczynamy nowennę do św. siostry Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy codziennie po zakończeniu Mszy św. z godziny 15 – tej. Na czas nowenny najpierw będzie sprawowana Msza św. o godz. 15.00, a po niej będzie koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę o godz.18.00 Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców za dzieci „Familia”. Serdecznie zapraszamy.
  8. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów zapraszają na Ogólnopolską Nowennę przed świętem Chrystusa Króla. Adoracja całodobowa w ramach Wielkiej Nowenny odbędzie się w naszej parafii w kościele „Źródło Bożego Miłosierdzia”. Rozpocznie się we wtorek 29.09. Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy się w środę 30.09 Mszą św. o godz. 18.00. Msza św. w środę  09. o godz.7.30. będzie odprawiona w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia. Prosimy o liczny udział wszystkich mieszkańców Stalowej Woli.
  9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. 1 Sierpnia blok 22, lewa strona bloku, klatka 5 i prawa strona bloku, klatka 1.