Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXV Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

 

 1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 2. Nieszpory niedzielne o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Bierzmowani wraz ze świadkami przychodzą w poniedziałek 20 września na godz. 17.00. Wtedy odbędzie się ostatnia próba przed bierzmowaniem, a o godz. 18.00 Msza św. podczas, której młodzież otrzyma z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do sakramentu bierzmowania.
 4. W poniedziałek wyjątkowo adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00, będzie trwać do godz. 17.00.
 5. We wtorek 21 września o godz. 18.00 Msza święta w intencji zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Nr 2 „Budowlanki”.
 6. W środę w wigilię wspomnienia św. O. Pio po Mszy św. o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z wszystkimi Grupami w Polsce i na świecie.
 7. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. O. Pio. Uroczysta Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio odbędzie się po koronce do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy członków i sympatyków. Nie żałujmy jednej godziny, świat potrzebuje naszej modlitwy.
 8. Ogólnopolska Pielgrzymka Grup św. O. Pio odbędzie się z soboty na niedzielę z 25na 26 września na Jasną Górę do Częstochowy. Będzie to czuwanie nocne przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Z naszej parafii również dołącza się Grupa. Będziemy polecać Matce Bożej wszystkie sprawy naszej parafii i wszystkich parafian. Bliższe informacje u animatorki grupy.
 9. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święta na Szczycie Jasnogórskim, 26.09.2021 r. o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 10. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2021/2022. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
 11. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z oprawą Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci Familia.
 12. Spotkania dla Bierzmowanych:

-  klasy VIII  w czwartek i klasy VII w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

. w poniedziałek – wspomnienie świętych Męczenników koreańskich.

. we wtorek– święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

. w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera.