Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVI Niedziela Zwykła


 Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021 r.

 1. W miniony poniedziałek, młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza sakrament bierzmowania. Dziękujemy ks. Łukaszowi i Pani katechetce Elżbiecie Sobol za przygotowanie młodzieży do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, a rodzicom za złożony dar ofiarny na cele kościelne i przygotowanie kościoła.
 2. Nieszpory niedzielne o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia Bożego serdecznie zaprasza wszystkich codziennie po zakończeniu Mszy św. o godz. 15.00 i w niedzielę na godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek, 28 września ks. proboszcz Wacław Gieniec obchodzi swoje imieniny. Wszystkie wspólnoty parafialne i parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Proboszcza.
 5. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Za odmawianie różańca, pięciu tajemnic, można zyskać odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, w społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej na modlitwie.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 7. Objazd chorych w sobotę od godz. 08.00.
 8. W sobotę czuwanie misyjne od godz. 20.00 w kościele św. Floriana.
 9. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca, Taca Gospodarcza na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 10. W najbliższą niedzielę na nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,  prezbitera.
  • we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • w środę - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • w piątek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • w sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.