Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020 r.

  1. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek, 28 września ks. proboszcz Wacław Gieniec obchodzi swoje imieniny. Wszystkie wspólnoty parafialne i parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Solenizanta.
  3. Z racji Ogólnopolskiej Wielkiej Nowenny Adoracyjnej - Całodobowej przed świętem Chrystusa Króla, 29 i 30.09 września (tj. wtorek i środa) zapraszamy wszystkie wspólnoty, oraz mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w tej dwudniowej Nowennie w naszej parafii. Wielka Nowenna rozpocznie się we wtorek Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy się w środę również Mszą św. o godz. 18.00. W dniu 09 (tj środa) Msza św. o godz.7.30. zostanie odprawiona w kościele Źródło Miłosierdzia.
  4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie  dzieci i młodzież. Za odmawianie różańca, pięciu tajemnic można zyskać odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, w społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej na modlitwie.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek dla dorosłych o godz.17.00, spowiedź dla dzieci w piątek o godz.17.00.
  6. 3 października w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz. 16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej,następnie wyruszy modlitewny przemarsz ulicami miasta do par.pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie odbędzie się Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzićzniewagi zadane NiepokalanemuSercu NMP.
  7. Objazd chorych w sobotę od godz.08.00.
  8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. 1 Sierpnia, blok nr 22, prawa strona bloku, klatka 2 i 3.