Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020 r.

  1. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz.17.15, a w niedzielę o godz.18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie  dzieci i młodzież.
  4. W poniedziałek, 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej (patronalne święto Apostolstwa Miłosierdzia Bożego). Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.18.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Przed Mszą św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. siostry Faustyny Kowalskiej i różaniec.
  5. W środę, w święto Matki Bożej Różańcowej na Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 17.30.
  7. W piątek, 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka - patrona Diecezji Sandomierskiej.
  8. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy przeżywać XX Dzień papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
  9. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. 1 Sierpnia blok 22, prawa strona bloku, klatka 4 i 5.
  10. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Ryszard Kolano, + Tadeusz Mucha, + Aniela Madej, + Janina Krasoń, + Janina Wójcik, + Edward Świegoda, + Maria Korfel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.