Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.

 1. Dzisiaj na sumie o godz.11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii świętej.
 2. Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację ogrzewania budynków parafialnych.
 5. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
 6. We wtorek 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej (patronalne święto Apostolstwa Miłosierdzia Bożego). Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 15.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W najbliższą środę 6 października zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Caritas na różaniec o godz. 17.15 i Mszę św. Po Mszy świętej spotkanie w Kawiarence Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W czwartek w naszym dekanacie odpust w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na Ozecie.
 10. W przyszłą niedzielę 10 października będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
 11. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  - we wtorek – wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej.
  - w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  - w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i patrona naszej diecezji.
 12. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Barbara Sołowij, + Jerzy Jaworski, + Janusz Pikulski, + Kazimierz Bester, + Marianna Królikowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.