Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

  1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz.17.15, a w niedzielę o godz.18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie  dzieci i młodzież.
  3. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
  4. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc modlitewnej pamięci w intencji naszych zmarłych. Na karteczkach wypominkowych, wyłożonych na ołtarzach bocznych, jest wyznaczony dzień rodzinnej modlitwy za zmarłych. W tym roku oprócz wypominek jednorazowych odmawianych tylko w miesiącu listopadzie można również w zakrystii  składać wypominki roczne za  naszych zmarłych. Wypominki roczne polegają na tym, że przed niedzielną Mszą św. kapłan wymienia  dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie życzył), a następnie odmawiane są modlitwy: 1 raz – Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie  modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz. Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii  w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię trwa żywa pamięć modlitewna za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za naszych zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że również za nas ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Miłosierny Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne tylko modlitwa za nasze zbawienie. Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po Mszach św.
  5. We wtorek, 13 października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, zaś osoby dorosłe zapraszamy na Mszę Świętą Fatimską o godz. 18.00, a po niej na Różaniec Fatimski, po którym będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Floriana.
  6. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Biskup pomocniczy Senior Edward Frankowski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  7. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii ks. Mateusza Kusztyba misjonarza z Botswany, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby misji w Botswanie.
  8. Zbliża się Dzień Dziecka Utraconego obchodzony każdego roku 15 października. W naszym mieście obchody tego dnia odbędą się w najbliższą niedzielę, 18 października w parafii Trójcy Przenajświętszej. O godz. 14.00 będzie  Msza św. i po niej procesja do Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym, gdzie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  9. W niedzielę, 18 października w parafii Trójcy Przenajświętszej o godz. 15.00, z okazji Jubileuszu 5–lecia istnienia Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu im. bł. ks. Bronisława Markiewicza podczas adoracji, odnowimy zawierzenie Naszego Miasta św. Michałowi Archaniołowi. W czasie uroczystej Mszy św. o godz. 16.00 polecać będziemy miasto Stalowa Wola i wszystkich jego mieszkańców Bogu w Trójcy Jedynemu, macierzyńskiej opiece Maryi Królowej Aniołów i św. Michałowi Archaniołowi. Serdecznie zapraszamy.
  10. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. Okulickiego blok nr 1 A.