Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XXVIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: "Nie lękajcie się". Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W środę 13 października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, zaś pozostałe osoby zapraszamy na Mszę Świętą Fatimską o godz. 18.00, a po niej na Różaniec Fatimski, po którym będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Floriana. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Biskup pomocniczy Edward Frankowski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi dla nas s. Ewa, ks. Łukasz i młodzież naszej parafii. Wieczór Uwielbienia rozpocznie się o godz. 19.00.
 6. Zbliża się Dzień Dziecka Utraconego, obchodzony każdego roku 15 października. W naszym mieście obchody tego dnia odbędą się w najbliższą niedzielę, 17 października w parafii Trójcy Przenajświętszej. O godz. 14.00 będzie Msza święta i po niej procesja do Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym, gdzie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Za tydzień spotkanie członków III Zakonu Rodziny Franciszkańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  - w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  - w piątek – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.
  - w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 9. W minionym tygodniu zmarł ks. Jan Mazur - proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rudkach. Ks. Jan jako wikariusz pracował w naszej parafii w latach od 1991 do 1996 roku. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.